Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Nela mała reporterka – „Przygodnik 2017/2018. 365 dni dookoła świata z Nelą”

Nela mała reporterka – „Przygodnik 2017/2018. 365 dni dookoła świata z Nelą”

przygodnik 2017/2018

„Cześć” – wita Was mała reporterka Nela i proponuje Wam Przygodnik na rok szkolny 2017/2018. Przygodnik, czyli kalendarz, podzielony na dwa semestry, w którym znajduje się nie tylko plan lekcji i kalendarz, ale jest też miejsce na własne zapiski, notatki czy kolorowanki.

Wspólnie z Nelą odbędziecie 12 podróży dookoła świata, więc spakuj ten kalendarz szkolny, bo to przewodnik i pamiętnik w jednym i wyrusz wraz z podróżniczką Nelą w ciekawą i niezwykłą podróż. Na pierwszy rzut jest Madagaskar, a więc Afryka.

Poznaj z Nelą pierwsze zwierzęta Madagaskaru. A może już je znasz?

Oprócz zwierząt znajdują się tu także potężne drzewa: o grubych, pękatych pniach, czyli baobaby. Narysuj więc w swoim pamiętniku baobab. Dalej pojedziecie Naulitiusem do podwodnego świata, które jest nie lada przeżyciem. Listopad – to Chile, a więc Ameryka Południowa.

Czym tam Was zaskoczy Nela?

Przeczytajcie koniecznie. W grudniu zaś znajdziecie się w Grenlandii, a więc śnieg i mróz, brr… Ja zdecydowanie wolę cieplejsze kraje. No to może Tajlandia, a więc udacie się na poszukiwanie storczyków, motyli i innych żyjątek, ale nie zapominajcie o święcie Babci i Dziadka (trzeba namalować im laurki). Luty – to Kostaryka, a marzec – Indie, a to już przecież Azja. W kwietniu odwiedzicie drzewko szczęścia i kraj kwitnącej wiśni, czyli Japonia. Nie zdradzę jednak Wam wszystkich niespodzianek, nie ma mowy. Weźcie do ręki ten przygodnik i wspólnie z Nelą śledźcie atrakcyjne miejsca i nowinki. Podróżnik Neli, to bardzo kolorowy i barwny kalendarzyk, z przeważającym kolorem żółtym, który bardzo przyciąga oko każdego dziecka i ucznia szkoły podstawowej.

Dodatkowym atutem jest tu żółta wstążeczka, która pełni rolę zakładki. Nie wspomniałam jeszcze o naklejkach na końcu książki takich jak: fajny dzień, super przyjaciel, kocham zwierzaki, czy inne fajne i śmieszne naklejki, które każdemu się spodobają.

Drogi czytelniku, spraw sobie taki podróżnik i wraz z Nelą przeżyj 365 fantastycznych dni w roku. Ten przesympatyczny przygodnik wprowadzi Cię w dobry nastrój i świetny humor, a do tego nauczy Cię wielu ciekawych rzeczy.

Życzę przyjemnych wrażeń i dużo świetnej zabawy.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.