Poradniki, ZdrowiePrzewodniki, Literatura PodróżniczaRecenzje książek

Nela mała reporterka. Przygodnik 2018/2019

Nela mała reporterka. Przygodnik 2018/2019

nela mała reporterka

Czy pamiętacie Nelę-małą reporterkę?

Dziś przedstawia Wam swój nowy PRZYGODNIK – nie kalendarz, przygodnik, czyli terminarz na rok szkolny 2018/2019, dzięki któremu przeżyjecie niesamowite przygody i poznacie niezwykłe zwierzęta oraz kilka ciekawostek na ich temat.

Przygodnik zabierze Was w 12-sto miesięczną podróż. W każdym miesiącu odwiedzicie inny zakątek świata, odszukacie w nim jedno zwierzę i dowiecie się wszystkiego o jego pochodzeniu, zwyczajach, trybie życia, budowie, a także o tym jakie są dorosłe osobniki, a jakie ich dzieci.

Nela więc swoją podróż rozpoczyna od najwyższego zwierzęcia na sawannie, czyli….od żyrafy!

Żyrafa to najwyższy ssak świata. Osiąga sześć metrów wzrostu, żyje około 25 lat i ma baaardzo długi język(50 cm).Żyrafa jest zagrożona przede wszystkim wtedy, kiedy pije. Żeby się nachylić musi szeroko rozstawić długie nogi. Podczas picia żyrafa musi uważać nie tylko na atak z lądu, ale i z wody. Czy wiecie, że w morzu można spotkać sto gatunków ssaków.

A czy potrafisz wymienić przynajmniej dziesięć morskich ssaków?

17  listopada przypada Dzień Czarnego Kota.

Niektórzy uważają, że czarne koty przynoszą pecha, ale przecież to nieprawda!

Czarne koty są super!

Słodziaki!

W przygodniku Neli znajdziecie te i inne ciekawostki, które Was rozbawią, zaskoczą i zaciekawią. Z przygodnikiem Neli nie będziecie się nudzić!

Pod koniec tego terminarza znajdziecie sympatyczne naklejki, które możecie naklejać na zeszyty bądź dzielić się nimi ze swoimi koleżankami. Przygodnik Neli zawiera także fajną zakładkę w formie niebieskiej wstążeczki. To właśnie dzięki niej odznaczysz dzień i nigdy się nie zgubisz.

Wydawnictwo Burda oraz Nela serdecznie zapraszają wszystkie dzieci w daleką podróż, bo liczącą 365 wyjątkowych dni. To będzie rok prawdziwych odkrywców!

Nie zwlekaj i pakuj się już dziś, aby wraz z Nelą wyruszyć w niesamowitą podróż!

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.