Poradniki, Zdrowie

Nerwy w las. Jak odnaleźć spokój i radość życia – Katarzyna Simonienko – Wyd. Sensus

Nerwy w las. Jak odnaleźć spokój i radość życia – Katarzyna Simonienko

Nerwy w las

Las budzi skrajne emocje, z jednej strony koi, uspokaja, zapewnia byt, a z drugiej przeraża. Żyjemy w ciągłym stresie, zabiegani, pod ogromną presją. Autorka książki – Nerwy w las, Katarzyna Simonienko, z zawodu psychiatra radzi nam, jak odnaleźć spokój i radość życia.

Statystyki podają, że z roku na rok jest coraz więcej zaburzeń lękowych, takich jak: fobia społeczna, zespół lęku uogólnionego, gdy zamartwiamy się bez istotnego powodu w sposób ciągły, mamy gorszy apetyt i słabiej śpimy. Autorka książki podpowiada nam kilka wspaniałych pomysłów na temat terapii lasem.

W lesie, w korzystny sposób oddziałuje na nas bardzo wiele czynników. Najlepszą porą na spacer jest poranek, bowiem tuż po wschodzie słońca szata roślinna bogata jest w tlen oraz światło. Zwyczaj szukania zdrowia w lesie jest bardzo stary i sięga czasów starożytnych. Kąpiel leśna to po japońsku shinrin-yoku, oznacza dosłownie zanurzenie się w atmosferze lasu za pomocą wszystkich zmysłów. Kąpiele leśne szczególnie polecane są osobom narażonym na stres w życiu codziennym, spędzającym dużo czasu przed komputerem, w hałasie lub z innymi ludźmi, ułatwiają one wyciszenie i złapanie równowagi.

Książka – Nerwy w las podsunie Ci leśne aktywności m.in. mindfulness, nordic walking, jogging, wędrówki, jazda konno, spacery z psem. Medytacja, biwakowanie, piknik, hamakowanie, gry i zabawy, obozy przyrodnicze, oglądanie ptaków czy zbieranie grzybów.

Pomyślicie sobie – A insekty, komary lub bardziej niebezpieczne – kleszcze? Można się przecież przed nimi zabezpieczyć lub zaszczepić. W lesie można również znaleźć dużo smacznych rzeczy, mamy sposobność aby przygotować herbatki, przekąski, surówki i sałatki, zupy czy nawet desery.

Czyż nie brzmi dobrze?

Do takich ”dzikości” lasu zachęca i zaprasza Was książka – Nerwy w las oraz jej autorka. Uczcie się od natury, podpatrujcie ją, ponieważ las jest mądrą księgą, która zawiera odpowiedzi na bardzo wiele pytań.

https://dobrerecenzje.pl/nerwy-w-las-jak-odnalezc-spokoj-i-radosc-zycia-katarzyna-simonienko-wyd-sensus/

Strona wydawnictwa: https://sensus.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.