Sensacja

Nic bez ryzyka – Jeffrey Archer – Wyd. Rebis

Nic bez ryzyka – Jeffrey Archer

Nic bez ryzyka

Jeffrey Archer to jeden z najpopularniejszych pisarzy na świecie. Otrzymał tytuł szlachecki, zasiadał jako poseł w Izbie Gmin i Izbie Lordów. Książka jego autorstwa Nic bez ryzyka jest pierwszym tomem z cyklu opowieści o Williamie Warwicku. Jako główny bohater, mężczyzna chciał zostać detektywem, odkąd jako ośmiolatek rozwiązał sprawę brakujących w szkolnym sklepiku batoników „Mars” i chociaż William był obiektem kpin innych uczniów, którzy marzyli, aby zostać lekarzami czy prawnikami, w końcu dopiął swego. Pośród swoich rówieśników William był znany jako Sherlock. Jego ojciec, Sir Julian Warwick bardzo pragnął, aby jego syn studiował prawo na Oksfordzie, tak jak on 30 lat wcześniej. Lecz syn był uparty i wstąpił do policji londyńskiej, aby zaczynać od zera, niż być praktykantem w prywatnej kancelarii adwokackiej ojca.

Teraz zasiada w policji jako konstabl Warwick, nie mający zupełnie doświadczenia w pracy detektywistycznej, na szczęście nadrabia wysokimi kompetencjami w dziedzinie sztuki. Od dziecka bowiem był fanem galerii sztuki i właśnie dlatego teraz pracuje w Skotland Yardzie. William to bardzo delikatny i kulturalny chłopiec, lecz trochę naiwny. Wychowywał się w rodzinie, gdzie wszyscy mówią „proszę”, „dziękuję”, a w policji niestety jest trochę inaczej. Obecnie prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży obrazu Rembrandta z Fitzmolean Museum w Kensington. Tam William poznaje przepiękną Beth, w której zakochuje się bez pamięci.

Książka Nic bez ryzyka nie jest powieścią detektywistyczną, lecz to opowieść o detektywie. Autor używa przepięknych słów, bardzo kulturalnych, dystyngowanych, typu: „sir, miliordzie, lordzie”. Wszystkie wykreowane postacie w fabule są w garniturach, togach i przepięknych sukniach. To prawdziwy klasyk gatunku. A do tego angielskie muzea, dzieła sztuki i sale sądowe. Autor zadbał, aby cała oprawa była z jak najwyższej półki. Naprawdę jestem pod wrażeniem. Niedługo drugi tom tego autora o losach detektywa Williama Warwicka.

https://dobrerecenzje.pl/nic-bez-ryzyka-jeffrey-archer-wyd-rebis/

Strona wydawnictwa: https://www.rebis.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.