Poradniki, Zdrowie

Nie daj sobie spieprzyć życia. Sposoby na toksycznych ludzi – Jarosław Gibas – Wyd. Onepress

Nie daj sobie spieprzyć życia. Sposoby na toksycznych ludzi – Jarosław Gibas

Nie daj sobie spieprzyć życia

Czy pomyśleliście kiedyś, że wśród nas trafiają się toksyczni ludzie? Będąc w towarzystwie takiej osoby czujecie się źle, chcecie jak najszybciej stamtąd uciec? Autor książki z zawodu socjolog oraz wysokiej klasy psycholog rozwoju świadomości proponuje nam przewodnik – Nie daj sobie spieprzyć życia, który przedstawia sposoby na toksycznych ludzi. Opisuje dlaczego ludzie zachowują się toksycznie i w jaki sposób przekłada się to na naszą aktywność zawodową i prywatną. Zebrał także szesnaście zachowań, które nas toksycznie wyczerpują np. plotkarze, zazdrośnicy, ofiary, manipulatorzy, samce Alfa czy hipokryci. Lista tych wariantów jest jeszcze niezamknięta.

W dalszej części autor opisuje, jak chronić się przed toksycznością oraz proponuje techniki oczyszczające. Powiedzieć komuś, że jest toksyczny to jak wdepnąć na minę. Określenie „toksyczny” może dotyczyć wyłącznie czyjegoś zachowania, a zatem nie powinno służyć do określania osoby. Największym niebezpieczeństwem dla nas są plotkarze. Tych ludzi powinniśmy się wystrzegać, wykazują oni znamiona wysokiej toksyczności – „gossip”, czyli plotka mająca charakter pomówienia. Ale czy przed takimi osobami można się ustrzec? Oni są wszędzie! Podobnie jak kłamstwo, tak często obecne w naszym życiu, ponieważ dla wielu ludzi stanowi najłatwiejsze narzędzie do realizacji własnego celu. Jest darmowe, nie wymaga wysiłku i nie zawsze zostanie wykryte.

W dalszej części książki Jarosław Gibas proponuje, jak ochronić się przed toksycznością, choć trudno jest wskazać jedną, skuteczną strategię radzenia sobie z takimi ludźmi. Czytelnik dostaje parę cennych rad w sytuacji, gdy rozpozna toksyczną osobę. Wszak nie mamy wpływu na przeszłość, ale na przyszłość już tak. Książka ta potrafi wyczulić Was na zachowania własne, aby unikać takich osób, które są toksyczne. Taka mała zmiana w nas samych może spowodować dużą zmianę środowiskową. Im więcej ludzi zacznie się pilnować, tym łatwiej będzie nam się żyło.

Czytajcie książkę Nie daj sobie spieprzyć życia, a jednocześnie podejmijcie refleksję po lekturze – ”czy nie zachowujemy się toksycznie?”, bo to jest pierwszy krok do tego, aby dokonać zmiany.

https://dobrerecenzje.pl/nie-daj-sobie-spieprzyc-zycia-sposoby-na-toksycznych-ludzi-jaroslaw-gibas-wyd-onepress/

Strona wydawnictwa: https://sensus.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.