Poradniki, Zdrowie

Nie wierz we wszystko, co czujesz. Rozpoznaj swoje emocje i uwolnij się od lęków – Robert L. Leahy – Wyd. Rebis

Nie wierz we wszystko, co czujesz – Robert L. Leahy

Nie wierz we wszystko, co czujesz

Zmagasz się z mieszanymi uczuciami? Sądzisz, że powinieneś zawsze odczuwać określone uczucia w stosunku do osób i sytuacji? Masz trudności z podejmowaniem decyzji, ponieważ widzisz jednocześnie zalety i wady? Zauważyłeś, że czasem wyciągasz pochopne wnioski? Właśnie z książki – Nie wierz we wszystko, co czujesz dowiesz się, w jaki sposób myśli przekształcają się w emocje, jak je potęgują i wywołują lęk, niepokój, złość lub smutek. Zrozumiesz też jak możesz zmienić myśli i zasady, by twoje życie nie było ”emocjonalną kolejką górską”.

Emocje to uczucia, które mają dla nas znaczenie. Zaliczamy do nich m.in. smutek, lęk, osamotnienie, gniew, rozpacz, radość, zmieszanie, zazdrość i frustrację. Na każdą emocję składają się także poszczególne czynniki: doznania, przekonania, cele, zachowania, relacje interpersonalne.

Autor napisał tę książkę, by pomóc zrozumieć Ci jak działają emocje, jak je okiełznać i jak sobie z nimi radzić. Dowiesz się, jak są one ważne w życiu człowieka, jak je zaakceptować i jak okazać sobie współczucie. Z tego poradnika poznasz co ma największą wartość i co w twoim życiu powinno być na pierwszym miejscu. Nauczysz się także, jak wieść życie, które uznasz za warte starań i zmagań.

Dzięki ćwiczeniom zawartym w Nie wierz we wszystko, co czujesz, zdobędziesz przenikliwość i umiejętność obserwacji potrzebne, by ocenić czy emocje nie wprowadzają cię w błąd, wskazując, że coś jest ważne, chociaż w rzeczywistości to tylko przelotne zmartwienie. Spoglądając na sytuacje z szerszej perspektywy, łatwiej poradzisz sobie z emocjami, a czasem nawet odkryjesz swoje prawdziwe cele.

Wszyscy jesteśmy ludźmi i musimy nauczyć się żyć z naszymi emocjami. Wszak pewne emocje są przykre, ale też niesłusznie się ich wstydzimy lub mamy z ich powodu poczucie winy. Drogi Czytelniku, zachęcam Cię do lektury tej książki, wsłuchaj się w swoje emocje i pamiętaj o swoich celach i wartościach.

Ciesz się życiem i żyj pełnią życia!

https://dobrerecenzje.pl/nie-wierz-we-wszystko-co-czujesz-rozpoznaj-swoje-emocje-i-uwolnij-sie-od-lekow-robert-l-leahy-wyd-rebis/

Strona wydawnictwa: https://www.rebis.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.