Romans, Erotyka, Literatura Kobieca

Niegrzeczny Rockman – Kristen Callihan – Wyd. Muza

Niegrzeczny Rockman – Kristen Callihan

niegrzeczny rockman

Niegrzeczny Rockman to klimatyczny i bardzo przyjemny romans, który poruszy w Was struny, o jakich nie mieliście pojęcia. https://dobrerecenzje.pl/?p=7042

Stella to trzydziestoletnia kobieta doświadczona przez los. Przez całe swoje dotychczasowe życie nie potrafiła zaufać drugiej osobie na tyle, aby czuć się w jej towarzystwie bezpiecznie. W przeszłości po śmierci matki, jako nastolatka została przygarnięta przez mężczyznę, który prawdopodobnie był jej ojcem, którego pierwszy raz w życiu wtedy zobaczyła. To co zdarzyło się w przeszłości, pewne wydarzenia związane z jej ojcem, zahartowały dziewczynę tak, że stała się całkowicie samowystarczalna. Wykonując dość niespotykany zawód i zarabiając sama na siebie, Stella mieszka w mieszkaniu, które może nazywać swoim i po prostu cieszy się życiem.

Pewnego razu stacje pogodowe w Nowym Jorku zapowiadają największą śnieżycę, jakiej jeszcze miasto nie miało przyjemności zaznać. Stella udaje się do pobliskiego supermarketu, gdzie stara się zaopatrzyć w najpotrzebniejsze artykuły, aby jakoś przetrwać zamieć. Kiedy stoi przy półkach, kobieta nagle spostrzega, że cały czas podąża za nią całkiem przystojny mężczyzna o hipnotyzujących jadeitowych oczach. Szybko jednak okazuje się, że gdzie ona nie pójdzie, tam i jest owy mężczyzna, dlatego Stella powoli zaczyna się obawiać, czy aby na pewno facet jej nie śledzi. Ponownie ich oczy spotykają się w dziale ciastek, a tęczówki nieznajomego czujnie śledzą rękę Stelli, która zagarnia ostatnią paczkę oreo. Zawiedziony zielonooki szybko odchodzi i kieruje się w stronę lodówek, gdzie także nieświadomie udaje się Stella. Spotykają się jednocześnie przy jednej lodówce, dziewczyna pragnie tylko miętowych lodów z kawałkami czekolady, które idealnie nadają się na melancholijny wieczór spędzony na kanapie. Lodów, które teraz znajdują się w dłoni mężczyzny. Wystarczy jeden ruch Stelli, a bitwa na spojrzenia rozpoczyna się na starcie. Żadne z nich nie jest w stanie odmówić sobie ulubionego przysmaku, dlatego kobieta podejmuje szybko decyzję. Całuje nieznajomego i wykorzystując jego zdezorientowanie, kradnie lody i daje nogę.

W chwili, kiedy przeczytałam pierwszy rozdział książki Niegrzeczny Rockman to już byłam pewna, że zawładnie ona moim sercem. Kiedy czujesz, że już po pierwszym rozdziale bohaterzy całkowicie przypadają Ci do gustu, wiedz że to ta książka, którą zapamiętasz na bardzo długo. Bardzo przyjemnie czytało mi się ten romans i pisze, to z ręką na sercu. Ilość momentów, kiedy parskałam śmiechem podczas czytania Niegrzecznego Rockmana jest nie do policzenia. Bardzo zżyłam się z bohaterami, a już szczególnie ze Stellą. Autorka wykreowała tak jej postać, iż przez kartki papieru czuje się lekkie przyciąganie do tej ciepłej osóbki. Natomiast jeżeli chodzi o Johna – z pozoru gruboskórnego playboya, to polubiłam go w momencie, kiedy dowiedziałam się, że czytał Dumę i uprzedzenie. Naprawdę ta dwójka jest tak dobrze dobrana do siebie, że aż szok, że tak może udać się kreacja bohaterów. Ale żeby nie było tak cukierkowo również potrzebne są w fabule różne mroczne i przyprawiające o płacz momenty. Jednak najbardziej uderzył mnie apel autorki na pierwszych stronach książki. W XXI wieku ludzi, którzy chorują na depresję, bądź inne przypadłości umysłowe jest bardzo dużo. Najczęściej większość społeczeństwa bagatelizuje tę chorobę, znajdą się też i tacy, którzy twierdzą, że to tylko codzienna chandra. Jak bardzo trzeba nie mieć empatii w sobie, żeby bagatelizować tak poważną sprawę, to nie jest zwykły gorszy dzień. Stan ten może pogarszać się z dnia na dzień, aż w końcu doprowadzi do śmierci. Dlatego nie można umniejszać depresji, ponieważ ludzie, którzy na nią cierpią bardzo często potrzebują pomocy drugiej osoby, i takie również przesłanie autorka Niegrzecznego Rockmana stara się nam przekazać pomiędzy wierszami.

Strona wydawnictwa: https://muza.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.