Literatura faktu, Biografia, Publicystyka

Nieposkromiona – Glennon Doyle – Wyd. Sensus

Nieposkromiona – Glennon Doyle

Nieposkromiona

Autorka bestsellerowej książki – Nieposkromiona od ponad dziesięciu lat pisze i mówi o uzależnieniach, seksie, niewierności i depresji. Bezwstydność jest jej duchową praktyką, ponieważ jest zagorzałą aktywistką. Mieszka na Florydzie z żoną i trojgiem dzieci. Kiedy kilka miesięcy po tym, jak dowiedziała się, że jej mąż wielokrotnie ją zdradzał, wciąż nie wiedziała co ma zrobić. Zostać, czy odejść? Wszak jest bardzo złym mężem, ale cudownym ojcem….

Glennon Doyle jako dziesięcioletnia dziewczynka cierpiała na bulimię, potem przeszła w alkoholizm i nadużywanie narkotyków, które utrzymywały ją bez czucia przez szesnaście lat. W wieku 26 lat zaszła w ciążę i przestała pić, zaczęła budować swoje życie. Nagle stała się dobrą żoną, matką, córką, chrześcijanką, obywatelką, pisarką i kobietą. Jednak w środku była jak tykająca bomba, jak woda gotowana na wolnym ogniu, w każdej chwili groziło wykipieniem.

Dotarła więc na samo dno… Wtedy to nauczyła się żyć zgodnie z wiarą, czyli pozwalanie na to, by to co nabrzmiewa i rozpycha się kierowało tym, co się mówi. To tzw. lepszy świat, który Żydzi nazywają szalom, buddyści nirwaną, chrześcijanie niebem, muzułmanie salam, a wielu agnostyków – pokojem.

Nieposkromiona to bardzo osobista i przejmująca historia młodej kobiety, która podjęła jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu – odeszła od męża i zaczęła budować życie z kobietą, bo jak mówi: “jest dorosłą kobietą i robi co chce”. Autorka opisuje swoje życie z głębokim szacunkiem, miłością i pragnieniem, aby pomóc takim kobietom jak ona. Właśnie dla takiego życia chce być wzorem, chce aby każda kobieta, mająca podobne problemy czuła się komfortowo ze swoimi myślami, uczuciami i wyobraźnią. Bo to, czego dziś świat w tej chwili potrzebuje, to obserwowanie jak kobieta za kobietą zaczyna żyć najprawdziwszym, najpiękniejszym życiem, nie prosząc o pozwolenie i nie tłumacząc się.

https://dobrerecenzje.pl/nieposkromiona-glennon-doyle-wyd-sensus/

Strona wydawnictwa: https://sensus.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.