Biografia, DokumentRecenzje filmówThriller, Sci-Fi, Kryminał, Katastroficzny, Horror, Dramat

Niezłomny (2014) Reż. Angelina Jolie

Niezłomny (2014) Reż. Angelina Jolie

Główny bohater Luies Zamperini, jako dziecko był łobuzem. Pewnego razu jego starszy brat odkrył w nim niesamowity talent biegacza.

Trenował z nim, motywował go, aż w końcu Louie miał wystąpić na olimpiadach. Robił piorunującą karierę w niesamowicie krótkim czasie. W czasie drugiej wojny światowej, musiał zaprzestać biegów. Służył w wojsku jako bombardier w siłach powietrznych. Niestety jego załoga spadła do oceanu i tam, uratowało się ich tylko trzech, Louie i jego dwóch kolegów. Przeżyli tylko we dwóch, po czym trafili do obozów koncentracyjnych w Japonii. Poprzez życiową siłę i energię jaką chłopak w sobie miał, był nie raz prześladowany przez tamtejszego dowódcę w obozach. Wystawiany na wiele prób, bity i maltretowany, nadal zawzięcie kochał swój kraj i nie chciał go zdradzić. Z dnia na dzień chudł, tracił nadzieję i wigor. Jedyne co utrzymywało go przy życiu to myśl o tym, że jeżeli przetrwa ten straszny czas i nie umrze, to tak właśnie pokona Japończyków.

Historia prawdziwa i niezwykle poruszająca, pozwala na refleksje na temat ludzkich sił i tego, ile człowiek potrafi wytrzymać, jeżeli tli się w nim choćby najmniejsza iskierka nadziei.

Film godny polecenia i oglądnięcia. Myślę, że każdy powinien go zobaczyć chociaż raz.

Moja ocena : 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.