Kryminał, Dramat

Nikt nie musi wiedzieć – Katarzyna Bonda – Wyd. Muza

Nikt nie musi wiedzieć – Katarzyna Bonda

Nikt nie musi wiedzieć

Jak każdy z nas wie Katarzyna Bonda słynie ze wspaniałych kryminałów i świetnie układanych zagadek kryminalnych do wyjaśnienia których, pobudzamy całe nasze skupienie. A jak będzie tym razem? To bardzo wyczekiwana seria o psychologu behawioralnym Hubercie Meyerze. U Katarzyny Bondy nie ma zbędnych opisów i wprowadzeń. Od razu wciągnięci jesteśmy w akcję powieści kryminalnych, już od pierwszych stron zaczyna się dziać, a my zostajemy pochłonięci.

Hubert Meyer to psycholog behawioralny, który jest już na emeryturze po pracy w policji i tworzeniu profili zbrodni. Bardzo znany, wszędzie wychwalany, napisał książki o psychologii behawioralnej, po prostu wzór do naśladowania wśród profilerów. Jeśli kiedykolwiek oglądaliście lub czytaliście Mindhunter, to Hubert Meyer, to taka polska wersja, zresztą bardzo dobra. Hubert choć już na emeryturze, to nadal przyciąga swoim urokiem osobistym kobiety. Pewnego dnia do Huberta do mieszkania, który akurat ma zamiar zatracić się w alkoholu, zapomnieć o pracy i zapomnieć o swoim życiu prywatnym, trafia jego „stara paczka” z policji. Koledzy i koleżanka, którzy proszą go o bardzo nietypową przysługę. Czy Meyer się zgodzi? A może to zagrozi jego dalej rozwijającej się karierze?

W międzyczasie pojawia się jeszcze jedna sprawa w której potrzebny jest nasz profiler. Na tapecie pojawia się zamek w Mosznej i jego od dawna owiana klątwą niedziałająca winda. Morderstwo w Mosznej wymaga pracy Meyera, ale i współtowarzyszy mu prokurator Weronika. Wszystko od początku wydaje się Hubertowi dziwne, całe morderstwo i szybkie znalezienie winnych. Za szybko. A gdzie dojście do prawdy i do przyznania się do winy? Po co takie szukanie kozła ofiarnego?

Te sprawy powodują tyle, że Hubert ma pracy pod dostatkiem, tworzy profile, wyjaśnia śledztwa ale i krąży z domu do Mosznej co jest dla niego bardzo wyczerpujące.

Jak wrażenia po pierwszej z serii o Hubercie Meyerze psychologu behawioralnym? Wspaniale! Nie mogę doczekać się kolejnych. Uwielbiam kryminały gdzie nie mamy wszystkiego podanego na tacy, gdzie musimy główkować, rozwiązywać zagadki z naszymi bohaterami, wczuwać się w ich pracę. A na samym końcu i tak okaże się, że byliśmy w błędzie bo sprawca ukrywał się w otoczeniu podejrzanych. Oj tak, takich kryminałów nam potrzeba. Od Katarzyny Bondy można się uczyć, w kwestii dzieł kryminalnych każde, które wychodzi spod jej ręki to prawdziwy majstersztyk.

https://dobrerecenzje.pl/nikt-nie-musi-wiedziec-katarzyna-bonda-wyd-muza/

Strona wydawnictwa: https://muza.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.