Kryminał, DramatRecenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Nuria Pradas – „Barcelońskie sny” – Wyd. W.A.B

Nuria Pradas – „Barcelońskie sny” – Wyd. W.A.B

barcelońskie sny

Laia Calvet jako młodziutka osoba rozpoczyna swój staż w bardzo znanym, a szczególnie wyższym sferom domu mody Santa Eulalia, którego właścicielem jest Andreu Molins, a jego szwagier Ferran Clos jest głównym projektantem. Małżeństwo Ferrana Closa i Roser Molins było jedynie układem, że dzięki niemu ze strony mężczyzny pojawi się nowy stan: stabilizacja. Mężczyzna był bardzo perfidny: pod płaszczykiem sympatii i uroku skrywał się wielki kobieciarz, flirciarz, do granic możliwości egoista, a jednocześnie szarmancki mężczyzna, któremu trudno było się oprzeć.

I co się dzieje?

Mężczyzna tak bardzo zauroczył młodziutką Laię, która zakochana bez reszty straciła dla niego głowę. Zachodząc w ciążę, została zupełnie sama z dzieckiem. Po urodzeniu syna Valentiego, kobieta wróciła do pracy w Santa Eulalii. Zostawiła niemowlę w rękach kobiety, która nigdy sama nie doczekała się dzieci, wobec czego całą swą miłość poświęciła chłopczykowi.

Przez kilka lat Laia bardzo się zmieniła. Wyszlachetniała, nauczyła się wszystkiego czego wymagano od niej w prestiżowym domu mody, stała się elegancką, szykowną kobietą, umiejętnie podkreślającą swoje wdzięki. Lecz straciła swój uśmiech. Ponieważ akcja powieści rozgrywa się w Hiszpanii, w latach trzydziestych, wybucha wojna domowa, która dotyka wzystkich: zarówno tych bogatych, jak i biednych. Bardzo dotyka również Laię, która w tej wojnie traci swojego jedynego i ukochanego syna.

Czy Laia podniesie się po stracie syna?

Czy po zakończeniu wojny wróci do zawodu?

I czy dom mody Santa Eulalia powstanie z ruin powojennych?

Czytajcie. Niezwykle przejmująca historia. Historia miłości i wojny opowiedziana przez pracowników najsłynniejszego w Barcelonie domu mody.

Historia młodej i zdesperowanej dziewczyny, która przyszła prosić o pomoc, a stała się nieodłączną częścią Santa Eulalii, w jej najlepszym okresie. Książka wydana w miękkiej oprawie. Wydana w trzech częściach, zawiera 35 rozdziałów i 459 strony. Lektura godna polecenia na długie i szare wieczory.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.