Akcja, Western, WojennyRecenzje filmówThriller, Sci-Fi, Kryminał, Katastroficzny, Horror, Dramat

Ocalona (2015) Reż. James McTeigue

Ocalona (2015) Reż.  James McTeigue

ocalona

Kate Abbott (Milla Jovovich) jako oficer do spraw bezpieczeństwa z Waszyngtonu, zostaje przysłana do ambasady w Londynie, jako ekspert od zwalczania terroryzmu. Niestety od samego początku nie jest jej łatwo. Nie zostaje miło przyjęta i na każdym kroku spotyka przeszkody utrudniające jej pracę. Ma zginąć w wybuchu bomby w jednej z restauracji, lecz szczęśliwym trafem zostaje ocalona.

Od tej pory silna kobieta jest zdana tylko i wyłącznie na siebie. Dodatkowo ścigana jest przez „Zegarmistrza” (Pierce Brosnan), który ma za zadanie zlikwidować Kate.

Czy Abbott uda się uciec śmierci?

A może wcale nie będzie uciekać, tylko jak przystało na silną i twardą kobietę będzie walczyć?

Znani aktorzy, akcja, szybkie tempo i utrzymywanie w napięciu do końca. Film może się podobać. Nie jest to jedna z tych produkcji, gdzie bohaterem zostaje mężczyzna, żołnierz, wzór siły. Tutaj swoje pięć minut ma z pozoru drobna kobieta. Kate jeździ na motorze, umie walczyć i przede wszystkim nie odpuszcza.

Czy po zakończeniu filmu odczuwa się niedosyt?Pod względem rozwoju akcji nie, lecz ogromnie szybko ucieka półtorej godziny i pod tym względem możemy ten niedosyt odczuwać. Produkcja doskonała na wieczór z popcornem.

Moja ocena: 9,5/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.