Literatura historyczna

Oczy Królowej – Oliver Clements – Wyd. Rebis

Oczy Królowej – Oliver Clements

Oczy królowej

Akcja powieści historycznej – Oczy Królowej rozgrywa się w XVI wieku, za czasów epoki elżbietańskiej. Czas ten jest bardzo specyficzny w historii, ponieważ u władzy zasiadała Elżbieta I. Okres jej panowania to także czas rozkwitu gospodarczego i kulturalnego państwa, ale też burzliwych zamieszek na tle religijnym i konfliktów z Francją, Szkocją i Hiszpanią.

Główna bohaterka powieści podejrzewa zamach na swoją osobę, dlatego zatrudnia Johna Dee, aby chronił królową oraz odnalazł ważne dokumenty, które zostały skradzione. Francis Washingham i jego najbardziej zaufany współpracownik poświęcają się jak mogą, aby zapobiec katastrofie. Wielkim niebezpieczeństwem dla królowej Elżbiety jest królowa Anglii – Maria. Osobistość ta jest w Anglii punktem zaczepienia dla Hiszpanii i osią, wokół której w zreformowanym kraju zawiązuje się tajny spisek katolików.

Bez Marii, Hiszpanie nie mieliby powodu do ataku, nie byłoby też nieustannych obaw o zbrojną rebelię na północy. Dopóki królowa żyje to niebezpieczeństwo będzie z każdym dniem narastać i przekształcać się w śmiertelne zagrożenie – ”Jak długo ta diablica pozostanie przy życiu, tak długo królowa Elżbieta nie będzie bezpieczna”.

To właśnie John Dee staje się „oczami królowej”, nie tylko, aby ją chronić lecz także aby być lojalnym wobec nauki swojej władczyni. Dla królowej jest gotów ryzykować własne życie i zdrowie. Czy tajni agenci wraz ze służbami zdołają ochronić królową? Waszak królowej grozi potężne niebezpieczeństwo… Królową dręczy strach nie tylko o swoje życie, ale także o swój kraj.

Oczy Królowej to trzymająca w napięciu i emocjonująca powieść historyczna, która sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko, od deski do deski. Gorąco polecam książkę wszystkim tym, którzy lubią wojnę podstępów, tajnych szyfrów i sekretów.

https://dobrerecenzje.pl/oczy-krolowej-oliver-clements-wyd-rebis/

Strona wydawnictwa: https://www.rebis.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.