Poradniki, Zdrowie

Odbuduj bliskość w związku – Sylwia Sitkowska – Wyd. Rebis

Odbuduj bliskość w związku – Sylwia Sitkowska

Odbuduj bliskość w związku

Sylwia Sitkowska to psycholożka i psychoterapeutka, napisała książkę pt. Odbuduj bliskość w związku, aby pomóc parom ułożyć relacje, które w ferworze szybkiego życia dawno się zagubiły. Książka powstała na podstawie warsztatów terapeutycznych, jakie autorka prowadziła online. W środku znajdziemy program, który jest podzielony na 12 tygodni. W każdym tygodniu zawarty jest inny aspekt, związku, np. jaką parą byli moi rodzice? I jak to na mnie wpłynęło? lub zmień swój sposób myślenia, a zmienisz swój związek.

Autorka opisuje proste techniki prowadzące do zmian – wyobraź sobie swoją pracę, jeśli chcesz się z niej dobrze wywiązywać i utrzymywać dobre relacje z szefem, to poświęcasz jej czas, dużo czasu, angażujesz się. Tak jest i w twoim związku, każda bliska relacja wymaga zaangażowania i poświęcenia nieco więcej uwagi, bez tego niestety nie ma co liczyć na długotrwałe i szczęśliwe partnerstwo. Dlatego też ten poradnik zawiera w sobie najbardziej praktyczne i skuteczne metody, które stosują szczęśliwe pary z wieloletnim stażem.

Sylwia Sitkowska uważa, że większość par jest w stanie nauczyć się zachowywać w związku w sposób, który wspomaga budowanie bliskości, wzajemnej troski o siebie nawzajem, szacunku i poczucia szczęścia. Czasem jest tak, że pary długo zwlekają ze zwróceniem się o pomoc do specjalisty. Zwykle mówi się, że jeszcze nie jest tak źle, albo że takie jest życie lub sami sobie damy z tym radę, albo szkoda pieniędzy. Tylko z biegiem czasu pomoc może nadejść już za późno.

Na końcu czytelnik może znaleźć zeszyt ćwiczeń, w którym autorka postanowiła umieścić ćwiczenia i testy wspomagające relację pomiędzy partnerami. Pewnego razu autorka usłyszała od mężczyzny: „Chłopaki śmieją się ze mnie, że słucham żony i nie chodzę z nimi na imprezy. A ja mam to gdzieś. Mam fajne małżeństwo, kocham swoją żonę”. Taka postawa jest jak najbardziej pożądana w związku, to mądre i jednocześnie bardzo dojrzałe podejście do wspólnoty, jaką tworzą dwoje zakochanych w sobie ludzi. Wspólne planowanie przyszłości i wspólne przeżywanie – to esencja związku.

Jeśli więc czujesz, że twój związek się rozpada, nie czekaj, tylko zacznij czytać ten poradnik. W ten sposób postawisz pierwszy krok w stronę zdrowej i szczęśliwej relacji z drugim człowiekiem. Korzystaj z tych rozdziałów, które są dla ciebie najbardziej interesujące. Autorka oddaje wam do rąk książkę, która pozwoli wam budować siebie i wasz związek. Powodzenia!

https://dobrerecenzje.pl/odbuduj-bliskosc-w-zwiazku-sylwia-sitkowska-wyd-rebis/

Strona wydawnictwa: https://www.rebis.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.