Recenzje książekReligijne

Odile Haumonte – „Boża adrenalina” – Wyd. Święty Wojciech

Odile Haumonte – „Boża adrenalina” – Wyd. Święty Wojciech

boża adrenalina

Książka, którą chcę państwu przedstawić jest świadectwem, a raczej myślami i wspomnieniami dorosłej kobiety, która wychowała pięcioro dzieci i jest aktywna zawodowo. Żyje w ciągłym biegu i nagle zdała sobie sprawę, że musi przeskoczyć samą siebie, ale żeby tak się stało potrzebuje też bożej „adrenaliny”, tego natchnienia i siły z „góry”. W książce swej autorka odnajduje świetliste ślady Ducha Świętego, obecnego w jej życiu poprzez siedem darów Ducha Świętego, który nadaje smak jej życiu i nieśmiertelności.

Kim więc jest Duch Święty?

Jest gwałtownym wiatrem, pachnącym olejkiem roztaczającym swoją woń, jest duchem i ogniem, wodą i światłem. Jest Bogiem! Często zapewne nie zdajemy sobie sprawy z tego, że Duch Święty jest trzecią osobą boską, wzywamy Go rozpoczynając każdą mszę, czy każdą modlitwę, gdy czynimy znak krzyża ”W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”, a jednak często o Nim zapominamy.

Czy modlimy się do Ducha Świętego?

Czy przyzywamy Go?

Czy kochamy Go równie mocno jak Ojca i Syna?

Pomyśl o tym Drogi czytelniku – czy aby nie musisz zmienić coś w swoim życiu? Niektórym wydawać się może, a po co mi Duch Święty? Przecież jest Ojciec i Syn Boży, jest Matka Najświętsza i Św. Józef podtrzymujący w trudnościach, jest Anioł Stróż, który czuwa, a jednak jeśli Duch Święty nie położy fundamentów pod nasze życie, wszystkie nasze plany obrócą się w nicość. Żyć z Duchem Św. Na co dzień – to nauczyć się ufności, wybrać radość i wypłynąć na głęboką wodę.

Książka składa się z trzech części:

* 7 darów Ducha Św.

* 8 owoców Ducha Św.

* 3 łaski Ducha Św.

Dla wielu chrześcijan Duch Święty pozostaje wielkim nieznajomym, dlatego ten brak wiedzy pociąga za sobą oziębłość wobec Ducha Świętego, bylejakość i utratę tożsamości chrześcijańskiej, dlatego autorka w swej książce zachęca nas do modlitwy do Ducha Św. Jesteśmy bowiem wezwani do tego, aby żyć i cieszyć się mimo cierpień i łez – życiem pełnym śpiewu i tańca. Jezus przecież mówi ” Weźmijcie Ducha Świętego”. Duch doda nam siły, gdy z nich opadamy, radości, gdy żyjemy w niepokoju. On wie czego potrzebujemy, tylko módlmy się do Niego „Przyjdź Duchu Święty, pragnę Cię poznać i pokochać”.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.