Poradniki, Zdrowie

Odkryj w sobie potencjał zmiany – Christian Jarrett – Wyd. Muza

Odkryj w sobie potencjał zmiany – Christian Jarrett

Odkryj w sobie potencjał zmiany

Czy to możliwe, aby człowiek się zmienił? Droga wiodąca do wyjścia z różnych sytuacji w życiu może być bardzo trudna, aczkolwiek nie niemożliwa. Autor Christian Jarrett w książce – Odkryj w sobie potencjał zmiany zadaje te właśnie pytania i odpowiada, że osobowość człowieka ewoluuje przez całe życie. Znajdziesz tutaj testy i ćwiczenia, które pomogą Ci lepiej zrozumieć swoją osobowość, historię życia i pasje. Wykształcenie nowych nawyków jest kluczem do osiągnięcia sukcesu w zmianie osobowości.

Każdy rozdział kończy się zbiorem rozważań i podsumowaniem, jak się zachować i jaką strategię obrać, aby łatwiej wypracować w sobie nowe cechy. Autor zawarł również dużo ostrzeżeń. Opisuje historie ludzi, którzy byli dobrzy, a stali się źli. Tak więc twoja praca nad charakterem to nieustający plac budowy. Ludzka słabość polega na tym, że pochopnie oceniamy drugiego człowieka i przypisujemy mu cechy, które przylegają do niego jak „łatki”. Jednak ludzie się zmieniają…

Autor wierzy, że człowiek może się zmienić i zaadoptować do nowych sytuacji w pozytywny sposób. Może być tym, kim chce, w szczególności, jeśli poszukuje tego, co jest dla niego ważne w życiu. W pewnym momencie czytelnik napotyka się na pięć głównych cech osobowości: ekstrawersja, neurotyczność, sumienność, ugodowość, otwartość oraz trzy podstawowe zasady skutecznej zmiany osobowości: chęć i zamiar zmiany swojego zachowania, wiara w plastyczność osobowości czy wytrwałość w zmianach zachowania, aż staną się one nawykowe.

Autor opisał szczegółowo różne wpływy, które nieustannie kształtują osobowość, w tym wiele życiowych wzlotów i upadków. Pokazał też w jaki sposób można przejąć choć część kontroli nad tą zmiennością, podpowiadając czytelnikowi opisy przeróżnych ćwiczeń i działań, które przesuną każdą cechę w pożądanym kierunku, lecz tylko wtedy, kiedy dana osoba chce się zmienić. Nawet zatwardziali przestępcy mogą zmienić swoją osobowość na lepsze, podobnie jak psychopaci i nieśmiali studenci. Dlatego nie zwlekaj, bo za sprawą nowych nawyków podążysz za życiowymi pasjami.

https://dobrerecenzje.pl/odkryj-w-sobie-potencjal-zmiany-christian-jarrett-wyd-muza/

Strona wydawnictwa: https://muza.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.