SensacjaThriller, Sci-Fi, Kryminał, Katastroficzny, Horror, Dramat

Oko Horusa – Jola Czemiel – Wyd. Novae Res

Oko Horusa – Jola Czemiel

Oko Horusa to powieść, która wzbudziła moje zainteresowanie. Fabuła utrzymana w egipskim klimacie, grobowce faraonów, a do tego przystojny detektyw, który stawia swoje życie na szali niebezpieczeństwa – to składniki idealnej książki. https://dobrerecenzje.pl/?p=6968

Benedict Rutherford, to mężczyzna, który zawsze obronną ręką potrafi wyjść z najgorszej sytuacji, jego spryt i wrodzona inteligencja ułatwiają mu niekiedy wypełnianie bardzo poważnych i jednocześnie niebezpiecznych misji. Osobnik znany wszystkim jednostkom specjalnym, czasami jest solą w oku dla pewnych osób.

Pewnego razu spiesząc się przed deszczem Benedict zostaje zaczepiony przez mężczyznę, który trzyma w ręku jakieś zawiniątko i twierdzi, że rzecz ta została zgubiona przez głównego bohatera.

Zaskoczony Benedict w pierwszym odruchu bierze tę rzecz, ale kiedy stwierdza, że jednak nie należy to do niego, zostaje sam na ulicy. Rzecz ta, znajdująca się w pożółkłym materiale na zawsze zmieni dotychczasowe życie Benedicta, stanie się także powodem wycieczki do egzotycznego Egiptu.

Po tym wydarzeniu zostajemy nagle wrzuceni przez autorkę w środek akcji. Instytucja, która zajmuje się badaniami nad nowo odkrytą świątynią w Luksorze dostaje pozwolenie na prowadzenie dalszych badań od laboratorium w Singapurze. Przeplatając oba te wątki wzajemnie, udajemy się razem z bohaterami na teren Kairu. Przyjeżdża także Benedict, na prośbę kolegi – profesora, stawia się na uroczystym otwarciu świątyni. Jedyne co nie przestaje dziwić mężczyzny, to bardzo specyficzna prośba profesora, która stała się niejako powodem jego wycieczki do Egiptu.

Nagle okazuje się, że profesor znika w tajemniczych okolicznościach. Zaraz po bankiecie wymeldowuje się z hotelu i znika, jak kamień w wodzie.

Po kilku rozdziałach nagle przenosimy się w okolice ruin domu. Grupka groźnie wyglądających mężczyzn, nielegalnie wykopuje tajemniczy przedmiot, który ma zawierać tajemnicę strzeżoną przez stulecia.

Książka Oko Horusa wzbudziła moje zainteresowanie z powodu akcji osadzenia głównych bohaterów. Podkreślam bohaterów, ponieważ rozdziały poprowadzone są z paru różnych punktów widzenia. Dlatego nie nastawiajmy się na jednego głównego. Egipt od zawsze gdzieś tam odznaczał się w moich kręgach zainteresowania. Widząc tak zachęcającą książkę ucieszyłam się, że mogę zgłębić nierozwiązane tajemnice grobowców faraonów. Jednak po paru rozdziałach czekała na mnie niespodzianka. Doczekałam się cząstki tekstu, który był retrospekcją, a akcja działa się w czasach przed nasza erą. Akcja natomiast w całej książce pędziła naprawdę szybko, autorka tak poprowadziła wydarzenia, że na końcu ciągle dowiadywałam się nowych rzeczy. W pewnym momencie dopadło mnie wrażenie, że momentami książka ta przypomina mi powieści Dana Browna. Jednak dla całkowitego zrozumienia spójności tekstu musimy dokładnie przeczytać wstęp na początku. Dzięki niemu po przeczytanej lekturze jesteśmy w stanie w pełni zrozumieć fabułę i niektóre aluzje w książce.

Myślę, że Oko Horusa to idealna książka dla poszukiwaczy przygód.

Strona wydawnictwa: https://novaeres.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.