Religijne

Opowieści biblijne oczami kobiet – Joanna Osesik – Wyd. Św. Wojciech

Opowieści biblijne oczami kobiet – Joanna Osesik

Opowieści biblijne oczami kobiet

My, współczesne kobiety szukamy wzorców, aby móc się na nich oprzeć. Jesteśmy przecież tak różne – panny, mężatki, siostry zakonne, każda kobieta z osobna ma swoją własną historię. Jednak wszystkie razem mamy wspólny cel – bronienie swojego rodzinnego ogniska oraz dbanie o to żeby dzieci były szczęśliwe.

Autorka książki Opowieści biblijne oczami kobiet – Joanna Osesik to nie tylko pisarka, tłumaczka ale także wykładowczyni na Uniwersytecie Warszawskim. W swojej książce opisuje, co mogły czuć biblijne matki, jakie emocje i rozterki przeżywały, martwiąc się o swoje dzieci. Jest to także zachęta dla nas – kobiet i matek oraz inspiracja, aby korzystać z ich doświadczenia. Niejedna kobieta z Biblii ma nam coś ważnego do przekazania. W jednym z rozdziałów czytelnik ma szansę poznać historię matki Kaina, zabójcy swojego młodszego brata. Co wtedy czuła ich rodzicielka? Wyrzucała sobie, że nie podjęła wysiłku aby dowiedzieć się jakie mają problemy jej synowie? Nie mogła uwierzyć, że jej synowie stanęli naprzeciwko siebie i to sprawiło jej największy ból.

Pomimo, iż chłopcy dorastali razem to każdy chadzał własnymi drogami. Może nie bawili się zbyt często razem, ale nigdy nie wdawali się w bójki, nie obrzucali wyzwiskami i ich matka nie musiała słuchać kłótni. Zresztą nie miała przecież czasu, ponieważ wychowywała jeszcze inne swoje dzieci.

A co czuła Sara? Wszak urodziła Izaaka, kiedy już była w podeszłym wieku. Sara wraz z Abrahamem mieli mieć potomstwo jak gwiazdy na niebie, a tu Bóg chce pozbawić ich jedynego syna. Co w takim wypadku czuje matka, która tak długo czekała na swoje jedyne dziecko. Przecież wraz z mężem bardzo długo nie mogli się doczekać jakiegokolwiek potomka. To jakże okrutne żądanie od Boga nagle zmienia życie Sary, wszak Biblia opisuje tutaj tylko uczucia Abrahama.

Opowieści biblijne oczami kobiet to książka, która porusza temat macierzyństwa w czasach Chrystusa, a nawet jeszcze wcześniej. Autorka posługując się odpowiednimi fragmentami, które zaczerpnęła z Biblii poddaje analizie pewne zachowania kobiet w odległych czasach. W porównaniu z XXI wiekiem można by stwierdzić, że coś zmieniło się w mentalności matek, jednak czy aby na pewno? Obecnie również kobiety na całym świecie mają te same problemy, troski i zmartwienia jak i te, żyjące ponad dwa tysiące lat temu. Tę książkę powinna przeczytać każda kobieta, obojętnie w jakim jest wieku. To literatura z gatunku tych, które inspirują.

https://dobrerecenzje.pl/opowiesci-biblijne-oczami-kobiet-joanna-osesik-wyd-sw-wojciech/

Strona wydawnictwa: https://www.swietywojciech.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.