Literatura obyczajowa

Owoce zatrutego drzewa. Tom II – Agnieszka Janiszewska – Wyd. Zaczytani

Owoce zatrutego drzewa. Tom II – Agnieszka Janiszewska

Owoce zatrutego drzewa

Czy pamiętacie Kingę z pierwszego tomu Owoce zatrutego drzewa? Tym razem Agnieszka Janiszewska wciąga czytelnika w kontynuację poprzedniej historii. Otóż Kinga jest już dorosłą dziewczyną, wyprowadziła się od wujostwa do Krakowa. Dotychczas mieszkała pokątnie u ciotki Amelii, jednak pewnego dnia dostaje całkowicie nową ofertę pracy.

To wydarzenie wydaje się być przełomowym, ponieważ dzięki samowystarczalności i niezależności Kinga bardzo szybko „wyprowadza się na swoje” i kupuje małe mieszkanie. Od zawsze było to jej małym marzeniem – bycie silną kobietą. Podjęła taką decyzję, ponieważ chciała uniknąć dalszego zamieszkiwania pod wspólnym dachem z ciotką i nie chciała wyjść za mąż za pana Milewicza.

Pewnego razu ciotka Amelia zdradza dziewczynie tajemnicę z przeszłości, która sprawia, że Kinga pragnie poznać więcej szczegółów na temat tej historii. Od wuja Stefana już się tego nie dowie bowiem wuj zmarł. Ponadto dostaje listy z przeszłości, które bardzo ją indagują, ponieważ to korespondencja dwojga zakochanych, których drogi w końcu się rozeszły, są one niejako utrwalonym świadectwem wielkiej namiętności. Czas pokazał, że tajemnica ta miała się położyć cieniem nie tylko na ich życiu, ale także na losach pozostałych członków rodziny.

Owoce zatrutego drzewa. Tom II to miła lektura na długie wieczory. Niektóre z wątków tomu pierwszego są kontynuowane, niektóre zaczynają się na nowo. Zasada, która odnosi się do tego, iż tom drugi zawsze musi być gorszy niż pierwszy nie ma tutaj jakiegokolwiek zastosowania, ponieważ autorka w dalszym ciągu stara się utrzymać ten samym styl i tę samą technikę zaciekawienia czytelnika.

Zachęcam Was ponownie, Moi Drodzy czytajcie o dalszych losach sieroty Kingi, która musi zmierzyć się z nieznanymi emocjami, aby wyzwolić się z sideł przeszłości, by do końca życia na niej nie ciążyły. Czas zagłębić się w atmosferę krakowskiej bohemy!

https://dobrerecenzje.pl/owoce-zatrutego-drzewa-tom-2-agnieszka-janiszewska-wyd-zaczytani/

Strona wydawnictwa: https://novaeres.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.