Literatura obyczajowa

Owoce zatrutego drzewa. Tom I – Agnieszka Janiszewska – Wyd. Zaczytani

Owoce zatrutego drzewa. Tom I – Agnieszka Janiszewska

Owoce zatrutego drzewa

Agnieszka Janiszewska łączy pasję z zawodem, zaraża miłością do historii jako pisarka i nauczycielka. Jest znana z takich powieści jak: Taniec pszczół, Aż po horyzont, Pamiętam, a teraz ukazała się również jej najnowsza powieść obyczajowa, napisana w trzech tomach Owoce zatrutego drzewa.

Kinga osiemnastoletnia dziewczyna nie pamięta rodziców, od zawsze opiekował się nią dziadek. To on pomagał jej w rozwiązywaniu dziecięcych problemów i rozterek, odpowiadał na wszystkie trudne pytania, był po prostu namiastką kochającej się rodziny dla małej dziewczynki. Jako jedyny nigdy nie okazywał wnuczce zniecierpliwienia. Jak to możliwe, że mogło go zabraknąć?

Po paru latach poczciwy dziadek zmarł, a mała Kinga została sama jak palec na świecie. Opiekę nad nią przejęli ciotka z wujem Stefanem, którego dziewczyna bardzo lubiła. Za to ciotka szczerze nienawidziła Kingi, w jakiejkolwiek sprawie starała się skutecznie utrudnić dziewczynie życie. Dlatego aby pozbyć się jej z domu kobieta wymyśliła pewien sposób. Po osiągnięciu pełnoletniości Kinga jak najszybciej ma znaleźć sobie męża i wyprowadzić się z domu. Specjalnie na tę okazję postarała się o pierwszego kandydata – pana Milewicza, który mieszkał na prowincji. Ma ładny kawałek ziemi i od czasu do czasu przyjeżdża w interesach do Warszawy.

Akcja powieści Owoce zatrutego drzewa toczy się w drugiej połowie XIX wieku w Warszawie. To przepiękna historia obyczajowa, gdzie wątek miłosny miesza się ze wspomnieniami przedwojennej Warszawy i Krakowa. Autorka prezentuje czytelnikowi stare, mieszczańskie kamienice, sztywne konwenanse i proszone herbatki jako echo minionych lat. Książka ta, to także opowieść o sierocie, która dana pod opiekę wujostwa nie czuła się szczęśliwa. Wkrótce przekona się, że życie stawa jej trudne wyzwania, o których nie miała pojęcia.

Zachęcam was, Moi Drodzy przeczytajcie tę książkę, jej objętość jest niewielka aczkolwiek historia bardzo wciąga. To przeniesienie się w czasie do wieku XIX, a także poznanie przedwojennej Warszawy, czyli miasta, które dzisiaj nie jest już takie samo jak kiedyś. Seria Owoce zatrutego drzewa zawiera trzy tomy o tym samym tytule, dlatego nie sposób pomylić się w kolejności.

Przepiękna historia, a to dopiero początek!

https://dobrerecenzje.pl/owoce-zatrutego-drzewa-tom-i-agnieszka-janiszewska-wyd-zaczytani/

Strona wydawnictwa: https://novaeres.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.