Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

Paul Hanna – „Możesz to zrobić” – Wyd. Galaktyka

Paul Hanna – „Możesz to zrobić” – Wyd. Galaktyka

możesz to zrobić

Recenzja książki  autorstwa Paula Hanny pt. „Możesz to zrobić” to pozycja posiadająca inteligencję, jedna z ciekawszych na rynku, inna niż tradycyjne podręczniki o motywacji czy drodze do sukcesu. Motto książki zapożyczone z  filozofii Ray’A Kroc’a (założyciela sieci McDonald’s ), które brzmi „Żeby osiągnąć sukces, bądź pierwszy, bądź śmiały, bądź inny”. Autor wykorzystał je do skonstruowania pozornie niepozornej książki, która nie wyróżnia się ani formą graficzną, ani okładką, ale jej atutem jest  treść i układ.

 Inteligencja tej pozycji przejawia się w strukturze. Pozycja jest podzielona na  17 rozdziałów, którym autor nadał tytuły w formie motta ważnego dla treści. Łatwy dostęp do treści  zapewniają krótkie podrozdziały. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest możliwość rozwinięcia tematyki rozdziału poprzez wskazówki zawarte w części „chcesz wiedzieć  więcej? Przeczytaj”, w których autor odsyła czytelnika do innych fragmentów książki poruszających zgłębianą tematykę.

Inną wartością tej pozycji jest forma kontaktu z czytelnikiem. Książka ma charakter rozmowy, opowiadania. Prosty język powoduje, że wszystko jest jasne i zrozumiałe a bezpośredni przekaz nadaje treści charakter konwersacji, jakby uczestnictwa w rozmowie, którą autor przeprowadza z grupą osób, a my się temu przyglądamy mogąc w niej uczestniczyć. To ciekawe odczucie powoduje, że książka nie staje się poradnikiem, w którym autor podaje zasady do zastosowania w życiu, tylko pozwala czytelnikowi na ocenę treści i konfrontację jej z własnymi odczuciami czy doświadczeniami. Dużym atutem pozycji są życiowe przykłady przytaczane przez autora oraz wiersze, przypowieści, aforyzmy czy motta, które z jednej strony uzupełniają prezentowaną treść, ale z drugiej strony są swojego rodzaju ciekawa syntezą opisywanej problematyki.

Książka jest przeznaczona dla szerokiego grona odbiorców w każdym wieku, od nastolatków po ludzi dojrzałych. Może być fajnym prezentem dla przyjaciela lub współpracownika, który znalazł się na jakimś życiowym zakręcie. Może być też inspiracją w poszukiwaniu szczęścia, dla tych którzy czują niedosyt i  marzą o czymś więcej niż już osiągnęli i nie wiedzą jak się oderwać od rzeczywistości.

Ocena 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.