Kryminał, DramatRecenzje książek

Paweł Śmieszek – „Imperium głupców. Barykady złudzeń”

Paweł Śmieszek – „Imperium głupców. Barykady złudzeń”

imperium głupców barykady złudzeń

Kto czytał pierwszą część całej opowieści, czyli Imperium Głupców, ten doskonale odnajdzie się w drugiej części. Jeżeli czytaliście, to jesteście zaznajomieni ze stylem pisania autora, z politycznymi wątkami jakie toczą się  w pierwszej a teraz w drugiej części i w końcu jesteście zaznajomieni z postaciami bohaterów. Kto z Was jednak nie miał jeszcze okazji przeczytać pierwszej części a teraz natrafił na drugą – to odsyłam do Imperium Głupców, której recenzję również znajdziecie na naszej stronie. A teraz do rzeczy…

Barykady złudzeń rozpoczynają się od momentu kiedy nasz główny bohater toczy ze sobą wewnętrzną walkę, męczą go rozterki, które wywołane są jego stanem. Jerry ma amnezję (jak to sam nazywa) po incydencie który się mu przytrafił i przez który o mało nie zginął. Wszystko przez książkę.  Teraz jednak mężczyzna próbuje zabrać się za swoje życie, ruszyć dalej, trochę rozmyśla o swojej książce, trochę o karierze, a trochę o kobietach i tym co go w nich pociągało. Szczęśliwie się składa, że jedna z nich odwiedza go, lecz ta sytuacja skutkuje później dla Jerry’ego niemiłym incydentem. W areszcie do którego trafia, spotyka swojego kolegę.

Czy pod jego wpływem Jerry zechce dowiedzieć się dlaczego stracił pamięć?

A może to ten kolega namówi go do kontynuowania, lub napisania od nowa swojej książki? Jak dalej potoczą się losy mężczyzny i czy będzie umiał zapanować nad swoim życiem w dostatecznym stopniu?

Odpowiedzi na te pytania uzyskacie tylko czytając tę opowieść.   Lektura nie należy do łatwych, rzeczywiście wymaga od czytelnika tego, aby zamknął się z nią w oddzielnym pokoju i samotnie się w niej pogrążył. Pełna polityki, niebezpieczeństw, kobiet i ludzkich słabości, a dodatkowo jeszcze kryjąca w sobie pewną tajemnicę – to właśnie znajdziecie w tej liczącej ponad 600 stron opowieści.

Myślę, że ten kto czytał pierwszą część i w jakiś sposób polubił głównego bohatera, na pewno z miłą chęcią przeczyta również tę – wciągnijmy się więc razem z tym mężczyzną w jego ciemne wnętrze i w jego rozterki, przeżywajmy z nim przygody i wspólnie odkrywajmy nieznane okolice ludzkiego umysłu.

Książka odpowiednia zarówno dla kobiet lubiących tego typu tematykę, jak i dla mężczyzn.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.