Kryminał, DramatRecenzje książek

Paweł Śmieszek – „Imperium Głupców. Korpokracja” – wyd. e-bookowo

Paweł Śmieszek – ” Imperium Głupców. Korpokracja” – wyd. e-bookowo

korpokracja

Jerry Dawson jest dziennikarzem, do tej pory był  raczej przeciętny i niczym się nie wyróżniał. Jednak pewnego dnia Jerry budzi się, sam nawet nie wie gdzie, z kobietą której nie zna i jakby tego było mało, nie pamięta nawet swojego imienia. Na początku wcale mu nie przeszkadza, że nic nie pamięta, jednak kiedy zostaje porwany i pobity zaczyna mu to doskwierać. Trafia na policję, następnie do własnego mieszkania, które jest w opłakanym stanie po włamaniu. Dawson bardzo chciałby się dowiedzieć o co chodzi i kim ważnym on jest, bo komuś zależy na jego śmierci…..

Jesteście ciekawi jak dalej potoczą się losy Jerrego Dawsona? Gwarantuję, że odpowiedź na wszystkie wasze pytania znajdziecie w tej oto książce.

Tym czego żałuję, jest to, że książka jest w wersji e-book. Gdyby to była wersja papierowa, to bym ją już do reszty pokochała. Oczywiście wszystko zależy od gustów, niektórzy wolą czytać wersje elektroniczne książek na swoich czytnikach.

Zdradzę Wam, że reszta historii Jerrego jest powoli odkrywana  w dalszej części. Ciekawe natomiast jest to, że książka liczy sobie ponad 700 stron. Dużo? Przy takiej fabule, uważam, że wcale nie jest to dużo. Wciągniecie się już na początku a później nie będziecie w stanie się oderwać, bo kto by pomyślał, że zwykły dziennikarz może aż tak się wplątać…

Jak autor sam wspomina, większa część tej historii jest prawdziwa, więc nie jest to fikcja zmyślona, lecz w jakimś stopniu prawdziwe fakty. Zagadka naprawdę godna dobrego kryminału, który kiedy już przeczytacie, będziecie odczuwali ten stan gdy skończyliście wartościową książkę i nie wiecie co ze sobą dalej zrobić. Myślę, że to właśnie też dzięki temu, że liczy sobie aż tyle stron. Zdążycie się zaprzyjaźnić z bohaterem w trakcie poznawania jego dziejów. Może gdzieniegdzie przeważają trochę opisy, ale większość to dialogi, które czyta się szybko i łatwo.

Cóż, szczerze muszę przyznać, że naprawdę rzadko spotyka się kryminały, które mogą czytać mężczyźni. Tutaj czytelnikiem może być tak samo kobieta jak i mężczyzna. Płeć silna będzie nawet bardziej zadowolona, bo przecież nie od dziś wiadomo, że panowie uwielbiają takie historie, a jakby tego było mało, to dodatkowo spodziewajcie się podłoża politycznego.

Komu polecam: szczególnie miłośnikom e-booków i kryminałów. Mężczyznom, myślę że panie spokojnie mogą sprawić na gwiazdkę swym ukochanym taki prezent, a wasi wybrankowie będą w stu procentach zadowoleni.

Moja ocena: 9/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.