Literatura faktu, Biografia, PublicystykaRecenzje książek

Paweł Wilkowicz – „Nienasycony. Robert Lewandowski” – Wyd. Agora

Paweł Wilkowicz – „Nienasycony. Robert Lewandowski” – Wyd. Agora

nienasycony

Historia Roberta Lewandowskiego, którą opowiedział Paweł Wilkowicz – świetny dziennikarz sportowy  portalu Sport pl.  Sięga lat dziewięćdziesiątych, gdzie ośmioletni Robert wraz z ojcem długo szukał po całej Warszawie drużyny ośmiolatków, a dziś Legia czy Lech już trzylatków przyjmują do piłkarskich przedszkoli.

Robert to drugie dziecko Iwony i Krzysztofa Lewandowskich. Matka Roberta to pierwszoligowa siatkarka, a ojciec były judoka, juniorski mistrz Europy. Obydwoje uczyli wychowania fizycznego w szkole podstawowej.

Mówili o nim, że mały, drobny, dzieciaczek, chuderlak, czy szczawik lecz trafił na trenerów, którzy mu otworzyli oczy na dbanie o ciało, zaczęli tłumaczyć co się z czego bierze w sporcie.

To, że Robert je posiłki w odwrotnej kolejności: od deseru do zupy już nikogo nie dziwi, ale że ostatniego hamburgera zjadł nie pamięta kiedy, ostatniego niezdrowego batona w tym roku, a ostatni kebab w 2012roku. Zdrowe jedzenie Robert wyniósł z domu, bo tata miał problemy z wątrobą, w domu było bardzo mało tłuszczów, żadnej wieprzowiny, a cukier jest wielkim wrogiem mięśni.

Na Euro 2008 nie zdążył, walkę o mundial 2010 przegrał, grę w Euro 2012 on i reprezentacja dostali bez walki, jako gospodarze, na mundial 2014 nie awansował. W eliminacjach Euro 2016 wreszcie było co świętować. Kadra awansowała, Robert został królem strzelców.

Autor książki pisze, że Robert tak pracuje intensywnie po to, aby zostać zapamiętanym jako najlepszy polski piłkarz.

W książce zawarte są zdjęcia z treningu Roberta z przyjaciółmi, jak również zdjęcia rodzinne wprost z albumu państwa Lewandowskich.

Drogi czytelniku poznaj losy Roberta Lewandowskiego, prześledź drogę prowadzącą do Bundesligi.

Poznaj drogę króla strzelców, o obsesji strzelania goli, o woli walki, wytrwałości i wielkim sukcesie polskiego piłkarza.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.