Literatura faktu, Biografia, PublicystykaRecenzje książekReligijne

Peter Kreeft – „Między piekłem a niebem” – wyd. Fronda

Peter Kreeft – „Między piekłem a niebem” – wyd. Fronda

pobrane

 

W roku 1963 22 listopada zmarli trzej wybitni i znani na całym świecie mężczyźni. C.S. Lewis – autor „Opowieści  z Narni”, John F. Kennedy – prezydent USA, oraz Aldous Huxley – który napisał „Nowy wspaniały świat”. Każdy z nich wyznawał inną religię, można by pomyśleć, że bardzo ciężko będzie się im w takim razie dogadać, lecz nic bardziej mylnego. Przez pierwszą część książki rozmawiają Lewis i Kennedy. To Lewis próbuje wytłumaczyć nowoczesnemu humaniście na czym polega boska natura Jezusa, w dalszej części głos zabiera także Huxley wyznający buddyzm.

Jesteście ciekawi jak zakończy się „dialog w zaświatach” i do jakiego wniosku dojdą nasi bohaterzy, kto kogo przekona?

Koniecznie musicie zajrzeć do tej książki.

Na początku pragnę uprzedzić czytelników, że książka nie należy do miłych, łatwych i przyjemnych. Wymaga ciszy, skupienia a przede wszystkim refleksji. Jest to, jak sam autor go nazywa, dialog Sokratejski, więc wcale nie jest łatwy. Znajdziecie tutaj rozważania filozoficzne, a także całą masę logiki. Nie jest też tak, że zanudzicie się na śmierć. Trzej mężczyźni jako ludzie wykształceni żartują, a czasem nawet denerwują się na siebie.

Jeżeli szukacie odpowiedzi na tematy, które zostały poruszone tutaj (czyli czym jest niebo i piekło, wytłumaczenie ludzkiej i boskiej natury Jezusa, oraz sens  życia człowieka) to jest to książka właśnie dla Was.

Ogromnym plusem jest to, że wszystko zostało napisane w formie dialogu. Nie ma zbędnych opisów, czy monologów. Tutaj panowie rozmawiają ze sobą na żywo, rozważają problemy, a nawet niejednokrotnie wchodzą sobie w słowo.  Zaręczam Wam, że już po kilku stronach nie będziecie musieli nawet czytać kto daną wypowiedź mówi, bo na tyle poznacie naszych bohaterów.

Książeczka króciutka, liczy tylko 183 strony, więc spokojnie przeczytacie ją nawet w jeden dzień.

Moja ocena: 8/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.