Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książekReligijne

„Biblijne przypowieści” – Wyd. Święty Wojciech

„Biblijne przypowieści” – Wyd. Święty Wojciech

przypowiesc-o-siewcy-z-kolorowankami-okladka

Wydawnictwo Święty Wojciech wydało serię pt. Biblijne przypowieści. Jest to seria pięciu małych książeczek dla dzieci, ale to także pomoc dla rodziców i katechetów. To pięć przypowieści z Pisma Św.

1. Przypowieść o siewcy

2. Przypowieść o dobrym pasterzu

3. Przypowieść o synu marnotrawnym

4. Przypowieść o dobrym samarytaninie

5. Przypowieść o pannach mądrych.

 Każda z tych przypowieści obejmuje tekst zrozumiałym dla dziecka językiem, barwne ilustracje, jak również kolorowanki, co z pewnością przyciągnie uwagę każdego dziecka. W książeczkach tych możemy znaleźć wyjaśnienia trudniejszych słów i znaczeń, pytania skierowane do dzieci oraz modlitwy, z których dziecko może skorzystać.

Przypowieść o siewcy to historia siewcy, który wyszedł na pole, aby posiać ziarno. Część ziaren upadła na drogę, gdzie przyleciały ptaki i wydziobały je, inne ziarna spadły na skalisty grunt, jednak szybko uschły, jeszcze inne spadły między osty i chwasty, a niektóre na dobrą ziemię. Pan Jezus wyjaśnia słuchaczom tę przypowieść, a dzieci jeśli czegoś nie rozumieją, zawsze mogą poprosić rodziców, czy katechetów o wyjaśnienie. Jest też przepiękna modlitwa, którą dziecko może się posłużyć, a także kolorowanka dobrego gospodarza i skąpego, który liczy każdy grosz.

 W przypowieści o dobrym pasterzu Pan Jezus mówi, że pasterz miał sto owiec, i jedna mu się zgubiła, więc pasterz zostawił swoje owce i poszedł szukać tej jednej, bo dobry pasterz podobny jest do Pana Jezusa, który pomaga człowiekowi poprawić zachowanie, a do pokolorowania jest oczywiście zgubiona owieczka.

 Trzecia przypowieść o synu marnotrawnym, który roztrwonił majątek ojca i wrócił z pustymi rękami, a ojciec na jego cześć kazał wyprawić ucztę. Do pokolorowania jest koza i piesek, a potem prośba, aby dziecko odnalazło te postaci w książeczce.

 W przypowieści o dobrym Samarytaninie, Pan Jezus naucza, aby kochać Boga i bliźniego, wówczas będziesz żyć zawsze blisko Stwórcy, a do pokolorowania jest osiołek, który bierze udział w tej opowieści.

 O pannach mądrych, Pan Jezus zachęca swoich uczniów żeby zawsze byli przygotowani na spotkanie z Bogiem. Do pokolorowania zaś jest lampa oliwna i naczynie z zapasem oliwy.

 Seria pięciu książeczek nie tylko uczy dzieci, lecz także bawi poprzez kolorowanki, ciekawe dymki i rymowane wierszyki, które mogą posłużyć dziecku za modlitwę.

 Drogi rodzicu, baw się razem z dzieckiem, czytaj i ucz modlitwy swoje dziecko. Te wspaniałe książeczki, dodam że niedrogie, są wielką pomocą, bo przecież każdy człowiek, a szczególnie dziecko potrzebuje pewności, że rodzice są tym oparciem i miłością, którzy czuwają i prowadzą, aby nie stało mu się nic złego.

Zachęcam bardzo do lektury i zabawy i wspomnę jeszcze, że w każdej książeczce pokolorowana jest jedna postać i zrobione zdjęcie. Zobaczcie.

Miłej zabawy.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.