Literatura obyczajowa

Pieprz i sól – K.A. Figaro – Wyd. Lipstick Books

Pieprz i sól – K.A. Figaro

Pieprz i sól

Pieprz i sól to początek opowieści o kobiecie, która w pewnym momencie swojego życia staje przed obliczem bardzo trudnego wyboru. Jego konsekwencje mogą okazać się bardzo znamienne dla Gai oraz mogą całkowicie zaważyć na przyszłości dziewczyny.

Gaja Strzelczyk to dziewczyna z klasą, dla której praca w bardzo szanowanym hotelu w Warszawie jest zawsze na pierwszym miejscu. Dziewczyna jasno określa swoje priorytety w życiu, wysokie ambicje, pracowitość i przede wszystkim sukces w pracy to jej nadrzędne cele. Nic nie jest w stanie jej odwieść od sukcesu, sfera uczuciowa natomiast dla Gai nigdy nie istniała. Owszem dziewczyna miewała bardzo przystojnych partnerów, ale ich wspólna znajomość na ogół szybko się kończyła. Dlatego jej daleko idące plany nie obejmowały szczęśliwych związków.

Pewnego razu Gaja wraz ze swoją współlokatorką i jednocześnie przyjaciółką ze studiów wybiera się do nowo otwartego klubu w samym centrum Warszawy. Klub Kosta to ponoć prestiżowe miejsce, gdzie mogą jedynie wejść ludzie ubrani z klasą, a przynajmniej tak twierdzi właściciel przybytku. Z tego również względu Gaja razem z Izą wybierają się na nocne łowy ubrane w sam lateks. Tylko i wyłącznie przez głupi zakład obie muszą iść w tym tandetnym stroju na zabawę. Stojąc pod klubem z dobrą godzinę w końcu udaje im się wejść.

Jednak to dopiero w środku zaczyna się zabawa. Kosta wewnątrz nie nie wygląda niczym podrzędny klub. Wszystko urządzone jest z wyśmienitym smakiem wytrawnego konesera. Gaja po raz pierwszy ulega zachwytowi w budynku, który przeznaczony jest do imprez. Dziewczyny z każdą mijającą godziną folgują sobie coraz bardziej, alkohol leje się obfitym strumieniem, zabawa kręci się na całego. W pewnym momencie tańcząc na parkiecie Gaja traci równowagę na swoich niebotycznie wysokich butach i upada wraz z Izką. Wtem nie wiadomo skąd pojawia się dwóch barczystych ochroniarzy i wyprowadzają wrzeszczącą Gaję na zimowy chodnik przed klubem. Ten dość niewygodny incydent na nieszczęście dla dziewczyn został nagrany przez kogoś telefonem i wrzucony do sieci. Miliony wyświetleń, polubień i oznaczeń Gai Strzelczyk utwierdzają dziewczynę w przekonaniu, iż jej cudowna kariera właśnie dobiega końca i to nic w porównaniu ze wstydem, który pali od środka, ponieważ ona jako główna bohaterka filmu nie dość, że została wyprowadzona przez ochronę z klubu, to na dodatek została upokorzona przed widownią pokazując wszystkim swoją bieliznę.

Pieprz i sól to przyjemna lektura, którą można podpiąć pod tematykę obyczajową. Historia Gai podszyta jest nie tylko gorącym tłem romansowym, ale i także niezwykle ciętym humorem. To kusząco – zmysłowa powieść, w której pierwsze skrzypce gra nie tylko główna bohaterka, ale i w przeciągu całej fabuły pojawia się dwóch konkurentów. Całość podszyta jest napięciem, które aż do ostatniego rozdziału nie odpuszcza, sprawia, że książka jest jednocześnie interesująca i ekscytująca. Na bardzo duży plus zasługuje tutaj fakt kreacji bohaterów, pomimo, iż tematyka zawęża się wokoło romansu, to autorka nie stara się na siłę seksualizować wyglądu zewnętrznego mężczyzn. Dlatego również sytuacje występujące w tej książce wchodzą jednocześnie bardzo naturalnie i zmysłowo.

Z całą pewnością Pieprz i sól to nie jednorazowa przygoda…

https://dobrerecenzje.pl/pieprz-i-sol-k-a-figaro-wyd-lipstick-books/

Strona wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.