Opowiadania, Bajki, Komiks

Pierwsza Komunia Święta z Białą Kokardą – ks. Jan Twardowski – Wyd. Święty Wojciech

Pierwsza Komunia Święta z Białą Kokardą – ks. Jan Twardowski

pierwsza komunia

Pierwsza Komunia Święta jest wielką uroczystością dla chrześcijańskich rodzin. Zawsze tak było w naszej polskiej tradycji, która od tysiąca lat ukształtowała się na tej ziemi jako tradycja chrześcijańska.

Rodzina zawsze była, i nadal pozostaje tym ludzkim środowiskiem, pierwszym i podstawowym, do którego Bóg przychodzi przez wielkie sakramenty naszej wiary, poczynając od Chrztu Świętego. https://dobrerecenzje.pl/pierwsza-komunia-swieta-z-biala-kokardka-ks-jan-twardowski-wyd-swiety-wojciech/

Małżonkowie, którzy dają życie swoim dzieciom, tu na ziemi zapraszają do ich serc: „Dawcę życia wiecznego” – to słowa Św. Jana Pawła II z 1987 roku wygłoszone w Łodzi.

Ksiądz Jan Twardowski w kilkudziesięciu latach pracy duszpasterskiej co roku przygotowywał dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Lekcje religii zawsze odbywały się w małych grupach, ale bez względu na to ile dzieci uczestniczyło w uroczystości ks. Twardowski kierował zawsze swoje słowo do nich:

”Pierwsza Komunia z białą kokardą

jak w śniegu z ogonem ptak

ufaj jak chłopiec z buzią otwartą

Bogu się mówi – tak”

Oprócz tego, że ks. Twardowski tak pięknie mówił do dzieci, pisał także przepiękne wiersze, proste, łatwe, można powiedzieć dziecinne, ale poprzez to nie tylko z łatwością trafiał do najmłodszych lecz także dorosłych bardzo rozczulał. ”Ewangelia jest dla wszystkich: i dla dorosłych i dla niedorosłych, dla wyrośniętych i dla tych, którzy rosną jak na drożdżach”.

Ksiądz Jan Twardowski w swej przepięknej książeczce dla dzieci: Pierwsza Komunia Święta z Białą Kokardą pisze o rzeczach dla nas najważniejszych: Chrzest, Wiara, Miłość, Hostia Najświętsza, Kościół, Modlitwa.

”Naucz się dziwić w Kościele,

że Hostia Najświętsza tak mała,

że w dłonie by ją schowała

najniższa dziewczynka w bieli

a rzesza przed nią upada

rozpłacze się, spowiada”

Książeczka jest przepiękna, biała, w twardej oprawie, a ilustracje są dziecięce i bardzo kolorowe. Najważniejsze są jednak słowa ks. Jana Twardowskiego do dzieci, ale i dorośli powinni zapamiętać te słowa do końca życia:

”Jak niezwykły jest Pan Jezus

Nie widać Go, a wszyscy tacy szczęśliwi,

Tacy wzruszeni, tacy przejęci

Nawet łobuzy chodzą jak święci”

Książeczka jak najbardziej godna polecenia.

Strona wydawnictwa: https://www.swietywojciech.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.