Literatura faktu, Biografia, Publicystyka

Poczekalnia. 13 rozmów o pandemii – Joanna Racewicz – Wyd. RM

Poczekalnia. 13 rozmów o pandemii – Joanna Racewicz

Poczekalnia

Na początku pandemii, czyli gdzieś w marcu 2019 roku panował taki reżim, że nikt nikogo nie wpuszczał do domu, wszyscy się pilnowali i stosowali do zaleceń.

A jak jest dziś?

Jedynie, to że pandemia przyśpieszyła wiele procesów związanych z technologią. Wszyscy nauczyli się robić spotkania online, zakupy w Internecie i płacić kartą-bezgotówkowo.

Dziennikarka Joanna Racewicz w książce – Poczekalnia.13 rozmów o pandemii, podejmuje ważny i aktualny temat o wirusie i pandemii. Autorka zaprosiła 13 wspaniałych i wybitnych osób. Są to m.in.: Ewa Błaszczyk, s. Małgorzata Chmielewska, Małgorzata Domagalik, Dorota Gawryluk, Paweł Grzesiowski, Anita Lipnicka, Rafał Olbiński, Robert Rutkowski, Jacek Santorski, Andrzej Seweryn, Tomasz Sobierajski, Adam Sztaba i Dorota Zawadzka. Są to ludzie ze świata biznesu, muzyki, medycyny, teatru, psychologii, a także reprezentujący różne profesje i zawody, którzy analizują m.in. jak pandemia wpłynęła na ich aktywność zawodową.

Czy po covidzie młode pokolenie zostanie poranione?

Jak na młodych ludzi wpłynie nauka zdalna?

Czy boimy się wirusa?

Wszak to bardzo ważna choroba i szybko się rozprzestrzenia – mówi Dorota Gawryluk, szefowa informacji i publicystyki: ”Dla mnie noszenie maseczki to kwestia elementarnego szacunku dla innych ludzi. Jak się okazuje, kilka razy spotkałam się z osobami zakażonymi i dzięki temu, że one nosiły maseczkę, ja się nie zaraziłam.”

Czy zatem koronawirus nauczył nas pokory?

Odpowiada lekarz-pediatra Paweł Grzesiowski: ”Osoby, które mają powyżej dziesiątego roku życia, rozumieją co się dzieje i w przyszłości będą pamiętały o pandemii. To trauma, którą będziemy przepracowywać przez długie lata. Ten wirus jest takim sprawdzianem co się z nami dzieje. Testuje co się dzieje ze społeczeństwem, z władzą, jakie są relacje międzyludzkie, zaufanie do siebie, nauki, ekspertów, lekarzy”.

Poczekalnia. 13 rozmów o pandemii to bardzo ciekawa i zmuszająca do refleksji książka. Warto więc pochylić się nad nią i zastanowić, bądź zatrzymać na chwilę. Zachęcam do lektury i refleksji.

https://dobrerecenzje.pl/poczekalnia-13-rozmow-o-pandemii-joanna-racewicz-wyd-rm/

Strona wydawnictwa: https://www.rm.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.