Opowiadania, Bajki, Komiks

Podaj dalej – Günther Jakobs – Wyd. Zielona Litera

Podaj dalej – Günther Jakobs

Podaj dalej

Czy zawsze byliście zadowoleni z otrzymanego prezentu? Bo ja nie…. A co dopiero dzieci? Przecież maluchy potrafią cieszyć się z najmniejszego prezentu czy drobiazgu, ale niestety nie wszystkie…Niechciany prezent można zawsze oddać komuś, kto będzie mógł z niego skorzystać.

Ale nie jeśli chodzi o zwierzęta. Okrucieństwem jest oddawanie zwierząt jako niechciany prezent… To straszne i nie powinno się tak robić. Ale wróćmy do naszego opowiadania.

Autor tej niewielkiej książeczki – Günther Jakobs podejmuje bardzo ważny temat, uczący dzieci, aby nie wyrzucać prezentów lecz oddawać je tym, którym ta rzecz się przyda. Głównym bohaterem bajeczki jest Lisek, który dostał piękną miseczkę do sałaty, ale postanowił swój prezent oddać najlepszemu przyjacielowi – Zajączkowi. Lisek zapakował więc pięknie swój prezent i przekazał go Zajączkowi, z czego Zajączek był bardzo szczęśliwy, ale gdy go rozpakował…

Co stało się z prezentem?

Czy Zajączek zatrzymał dla siebie miskę do sałaty?

Przeczytajcie koniecznie tę wesołą książeczkę, a dowiecie się gdzie zawędrowała kolorowa miseczka do sałaty. Czytając ją poznacie także dużo niezwykłych zwierzątek, wraz z kolorowymi obrazkami. Oprócz Liska i Zajączka znajdują się jeszcze: Krecik, Jeżyk, Niedźwiadek, Kotek, Wiewiórka, oraz wiele innych zwierzątek bardzo sympatycznych.

Podaj dalej przeznaczona jest dla dzieci młodszych, w wieku przedszkolnym. Dodatkowym atutem tej bajki jest bardzo mało tekstu, zaś dużo kolorowych obrazków, co zachwyci każde dziecko i sprawi mu ogromną frajdę, rozwijając przy okazji jego wyobraźnię i zmuszając dziecko do odgadywania nazw zwierząt oraz nazywanie nowych znaczeń.

Niezwykle ważną rolę odgrywają tutaj rodzice bowiem czytając razem z dzieckiem, uczą ich nowych nazw oraz poprawnego nazywania zwierząt oraz rzeczy. Przy czym zwierzątkom można nadawać imiona, a więc jest przy tym dużo zabawy i uśmiechu.

Zachęcam Was, do niezwykłej zabawy z książeczką – Podaj dalej. Gwarantowana dobra zabawa i dużo uśmiechu.

https://dobrerecenzje.pl/podaj-dalej-gunther-jakobs-wyd-zielona-litera/

Strona wydawnictwa: https://www.swietywojciech.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.