Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

„Pokoloruj swój świat! Wzory relaksacyjne” – Wyd. Helion

„Pokoloruj swój świat! Wzory relaksacyjne” – Wyd. Helion

pokoloruj swój świat

Często bywa tak że rozrywa nas energia, a nie ma mamy co ze sobą zrobić, jesteśmy zdenerwowani i zestresowani wydarzeniami, na które czekamy lub które się już wydarzyły. Każdy pewnie ma swój sposób na poradzenie sobie z takimi emocjami. Niektórzy czytają, inni słuchają muzyki, czy zajmują się swoimi pasjami. Do takich czynności – antystresowych, również zalicza się kolorowanie.

Każdy był dzieckiem, a jak wiadomo dzieci lubią kolorować. W takim razie co się dzieje, że dorośli już tego nie robią? Bo nie wypada? Bo to dla dzieci? Bo myślicie, że nie macie czasu? Przecież nie trzeba od razu brać malowanek dla przedszkolaków, są też kolorowanki dla dorosłych, specjalnie dostosowane do relaksacji. A czasem trzeba się odprężyć, zdenerwowanemu człowiekowi nic i tak nie wychodzi. A chyba każdy z nas ma w domu jakieś kredki, ewentualnie ołówek lub długopis, a przecież nimi też da się kolorować. Nie musi to być od razu dzieło sztuki do galerii. Nie trzeba tego nikomu pokazywać, nikt Cię nie wyśmieje. Robisz to dla siebie – odreagowujesz stres który cię męczy.

Jedną z malowanek przeznaczonych do relaksacji jest właśnie ta, której oryginalny tytuł   to – Adult Coloring Book: Stress Relieving Patterns. Posiada ona 104 strony, z czego tylko po jednej stronie jest kontur do pokolorowania, przez co jest ładnie i estetycznie. Na pierwszej stronie znajduje się instrukcja korzystania z tej książki, której trzeba przestrzegać. Strony mają format A4. Grafiki mają dużo szczegółów przez co trzeba się przy tym skupić, ale o to w tej zabawie chodzi.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.