Romans, Erotyka, Literatura Kobieca

Pokonany – Alicja Skirgajłło – Wyd. Editio Red

Pokonany – Alicja Skirgajłło

Pokonany

https://dobrerecenzje.pl/pokonany-alicja-skirgajllo-wyd-editio-red/

Pokonany to historia mężczyzny, który przekonuje się, jaki ten świat w którym żyjemy jest bezlitosny i jak szybko musi się człowiek zmienić, aby dostosować się do niego.

Shade już praktycznie od dziecka miał trudne życie. Wychowywany początkowo przez dom dziecka, w późniejszych latach trafia do rodziny adopcyjnej. Oczywiście z wierzchu jako nastolatek Shade wygląda bardzo zadbanie i nawet rzekłabym bogato, jednak w środku, mentalnie chłopak ma bardzo duże problemy. Kiedy człowiek, nauczony brutalnością życia nie oczekuje od losu niczego, a tym bardziej miłości rodzica, to świat staje się całkowicie szary, tym bardziej kiedy jedno z prawnych opiekunów okazuje się być brutalem.

Tutaj po raz pierwszy Shade daje pokonać się człowiekowi, który pomimo bardzo dobrej opinii, jest po prostu przestępcą. Nie dość, że „ojciec”, po pracy staje się istnym potworem, to na dodatek nie tylko zaczyna katować swojego podopiecznego, ale i także swoją żonę. Niekontrolowane wybuchy agresji nasilają się jeszcze bardziej, kiedy mężczyzna zażyje alkoholu, wtedy nic nie jest w stanie powstrzymać ciężkiej jego ręki. Shade mając ciągle w pamięci, iż jego biologiczna matka go porzuciła, a także analizując obecną sytuację ciągle zaprząta sobie głowę brutalnym „ojcem”, jego wybuchami agresji i niekiedy sugestywnymi łapaniami za kolano. Wszystko powoli zaczyna zmierzać ku bardzo złej stronie.

Pewnego razu, w dniu urodzin „matki” Shade wraca do domu i zastaje dość krwawy widok. Kobieta, która jako jedyna okazuje miłość zaadoptowanemu dziecku, leży na podłodze zakrwawiona, a nad nią, niczym kat stoi mężczyzna z zaciśniętymi pięściami. W tym momencie tama, powstrzymująca agresję Shade’a pęka, chłopak biegnąc do kuchni szybko łapie nóż i ostatkami sił, zupełnie tracąc kontrolę nad swoim zachowaniem, zabija od dawna znienawidzoną osobę.

To wydarzenie uwalnia jakby skrywaną głęboko bestię, mieszkającą w ciele chłopaka. Od tego czasu, ta agresja będzie niebezpiecznie utrzymywać się w jego psychice praktycznie przy samej krawędzi wybuchu, dlatego też przez to Shade trafia do poprawczaka. Jednakowoż niespodzianek w jego życiu nie będzie brakować. Na jego drodze ponownie stanie kobieta, która obdarzy go szczerą miłością, a on nie spostrzeże się, a zostanie pokonany po raz drugi.

Pokonany to niezwykle mroczna i ponura historia człowieka, który zostaje pozostawiony całkowicie sam w obliczu niebezpiecznego świata, i dla jasności – główny bohater także nie jest wcale święty. Jeżeli oczekujecie od tej książki kolejnego szkolnego romansu, to bardzo się rozczarujecie, ponieważ Pokonany w żadnym stopniu nim nie jest.

Wskazuje na to również styl, którym autorka się posługuje, wulgaryzmy pojawiające się praktycznie w każdym, pojedynczym zdaniu tylko utwierdzają czytelnika w przekonaniu, iż książka ta ma na celu obnażyć świat, takim jakim on jest naprawdę.

Człowiek w swoim życiu może zostać raz złamany, ale czy może być pokonany przez miłość?

Strona wydawnictwa: https://editio.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.