Literatura faktu, Biografia, PublicystykaRecenzje książek

„Polskie triumfy. 50 chwalebnych bitew Polaków, o których każdy powinien pamiętać”

Polskie triumfy
„Polskie triumfy. 50 chwalebnych bitew Polaków, o których każdy powinien pamiętać”

Przedstawiam Wam 50 chwalebnych bitew Polaków, o których każdy powinien pamiętać.„Polskie triumfy” to historia Polski, która jest pełna zwycięskich bojów, wybitnych dowódców i nieugiętych wojowników.

W historii Polski od samego początku ciąży polityczny balast.

Wielu wybitnych Polaków miało do czynienia z Prusakami w okresie zaborów, z pogardliwą Republiką Weimarską w międzywojniu czy z hitlerowską Trzecią Rzeszą dążącą do eksterminacji Polaków w latach drugiej wojny światowej.

Odkąd historia pamięta, zawsze atakowali nas albo Niemcy, albo Rosjanie.

Książka ta to wręcz „BIBLIA” naszej historii, kompendium wiedzy, począwszy od Średniowiecza, a więc: Bitwa pod Cedynią, Bitwa nad Bugiem, czy choćby Bitwa pod  Grunwaldem oraz inne, do Nowożytności, a więc: Bitwa pod Orszą, Bitwa pod Chocimiem, Bitwa wiedeńska, itd.

Dalej to już jest XIX wiek i Szarża nad Somosierrą, Bitwa pod Iganiami i inne.

Następny rozdział to walki o Niepodległość i granice, a więc Wielki Wódz-Józef Piłsudski, czy Ignacy Jan Paderewski…

Później to już druga wojna światowa oraz historia najnowsza, a więc 2004 rok i Bitwa o Karbale, a w 2013-Obrona bazy w Ghazni.

Autorzy opisujący te bitwy to wysokiej klasy specjaliści, z zakresu historii, filozofii, dziennikarstwa, publicystyki czy nauk społecznych.

Ogromne wrażenie zrobiły na mnie ilustracje pochodzące  z Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej m.in. wójt i rycerz z czasów Mieszka I, Bitwa pod Płowcami, Bitwa pod Orszą, nie umniejszając oczywiście obrazowi olejnemu Jana Matejki Bitwa pod Grunwaldem.

Księga ta zachwyca również swoim rozmiarem: format A4, twarda oprawa, szycie i kolorowe ilustracje naprawdę robią wrażenie. Taką książkę wziąć do ręki to prawdziwy zaszczyt. Książka ta jest przygotowana przez redakcję najpopularniejszego polskiego magazynu o historii-Ciekawostek historycznych.

Jestem wdzięczna Wydawnictwu, że mam taką Biblię u siebie. To wielka duma i zaszczyt. Jest to bardzo dobra nowość, którą polecam.

Zachęcam Was moi drodzy przeczytajcie ją, a także podsuńcie młodemu pokoleniu, bowiem każdy Polak powinien pamiętać o sukcesach Polskich Bohaterów Narodowych.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.