Romans, Erotyka, Literatura Kobieca

Porachunki – Magdalena Winnicka – Wyd. Akurat

Porachunki – Magdalena Winnicka

porachunki

Porachunki to kontynuacja książki Kostandin, która wykupiona przez czytelniczki co do jednego egzemplarza, stała się obiektem pożądań kobiet. https://dobrerecenzje.pl/?p=7027

Po tragicznym wypadku Felicja wylądowała w szpitalu, zapadając w długą śpiączkę. Alexander, który w tym czasie nie odstępował swojej żony ani na krok, powoli osuwa się w szaleństwo. Jego cały świat, wraz z utraconą nadzieją powoli upada w ruinę.

Pewnego razu Alexander otrzymuje wiadomość od najlepszej przyjaciółki Felicji, że jej rodzice, którzy pogodzili się z odejściem jedynej córki, za namową lekarzy podpisali zgodę na odpięcie od respiratorów. Tym samym najbliższa rodzina poszkodowanej, spisała Felicję na straty, podpisując wyrok śmierci. Kiedy jej mąż dowiaduje się o tym fakcie, wpada w niesamowite szaleństwo. Z impetem otwiera drzwi szpitala, znajduje lekarzy, odpowiedzialnych za wyrok, grozi im, szantażuje, następnie znajduje rodziców Felicji i zaczyna dusić jej ojca. Jeżeliby popatrzeć z dala na zachowanie mężczyzny, to w jego czarnych oczach można by dostrzec rozpaczliwe szaleństwo. Nadzieję, która powoli umiera.

Po tym jakże brutalnym incydencie Felicja nagle otwiera oczy. Szczęście Alexandra jest nie do opisania, oto jego ukochana królowa, jedyna żona wybudziła się ze śpiączki, wymknęła się spod władzy śmierci. To naprawdę wspaniała wiadomość. Do czasu, kiedy wzrok Felicji ląduje na sylwetce Alexandra, a jej tak bardzo ukochane przez niego usta wypowiadają słowa, które mężczyzna do końca życia nie zapomni. Od tego momentu nie istnieje już wspólne życie Alexandra i Felicji, są tylko dwie osobne, oddalone od siebie egzystencje.

Czy starania męża na nowo o swoją żonę okażą się tak samo skuteczne, jak w przeszłości?

Porachunki, to drugi tom z serii Grzechy mafii, który sporo namiesza w historii Alexandra i Felicji. Na początku bardzo mocno rzuca się w oczy niecodzienna zmiana imion, nie tylko głównych bohaterów, ale i wszystkich, którzy występują w fabule. Jest to zabieg, który bezpośrednio łączy się z poprzednią częścią – Kostandinem i pewną niby drugoplanową bohaterką, która okaże się kluczową postacią w akcji Porachunków.

Styl pisania w tej części wydaje się bardziej wyważony, o tyle o ile w pierwszej części akcja parła na przód z szybkością sportowego auta, to tutaj każde nawet najmniejsze wydarzenia jest opisane bardzo dokładnie i ma swoje miejsce w fabule. Felicja w tej książce, a raczej jej nowa osobowość, którą zyskała staje się bardzo denerwująca, jej zachowanie czasami przypomina nastoletni, burzliwy okres, który każdy nastolatek musi w swoim życiu przejść. Momentami robi się nawet nieznośna. Kluczowa dla mnie natomiast była przemiana Alexandra. Z biegiem fabuły zachowanie i charakter głównego bohatera ciągle się zmienia. Na lepsze, czy na gorsze to pozostawiam do własnej interpretacji, aczkolwiek obserwowanie jak na kartach książki Alexander przechodzi wewnętrzną przemianę bardzo mnie cieszyło. Ilość zwrotów akcji, intryg, wydarzeń, które stawiają życie bohaterów na szali śmierci utwierdza mnie w przekonaniu, iż Porachunki zostały dobrze dopracowane.

Strona wydawnictwa: https://muza.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.