Recenzje filmówThriller, Sci-Fi, Kryminał, Katastroficzny, Horror, Dramat

Pozwany (2013) Reż. Peter Sullivan

Pozwany (2013) Reż. Peter Sullivan

pozwany

Przed laty ława przysięgłych skazała Evana Lucasa(Dylan Vox) na śmierć. Kara wymierzona została za seryjne morderstwa, które miał popełnić Evan, a wszystkie dowody wskazywały na niego. Mężczyznę, który popełnił te wszystkie zbrodnie nazwano mianem „morderca o północy”. Po kilku latach kolejni ludzie z ławy przysięgłych zaczynają umierać w niewiadomych okolicznościach. W większości przypadków wszystko wskazuje na samobójstwa, lecz są wątpliwości i nie wszyscy wierzą, że te osoby same odebrały sobie życie. Na główny plan wysuwa się sylwetka Laury Price(Ashley Scott), która w tamtym czasie była przysięgłą. Kiedy kobieta dowiaduje się o czwartej ofierze zaczyna się bać i szukać wyjaśnienia. Niestety nie jest to proste, bo wszystko wskazuje na to, że jeżeli nie samobójstwo, to sprawcą jest duch, który przyszedł się mścić. Czas ucieka, a Laura tak bardzo nie chce umierać…

Czy Laura znajdzie wytłumaczenie dlaczego ci wszyscy ludzie musieli zginąć? A może Evan był niewinnie skazany na śmierć, jeżeli tak, to kto w takim razie jest mordercą?

Film prawie do samego końca trzyma widza w niepewności i napięciu.Półtorej godziny mija nam z niezwykłą prędkością dlatego, że akcja toczy się ogromnie szybko. Myślicie, że już odnaleźliście i odgadliście kto jest mordercą? Mylicie się i to grubo, dopiero w końcowych momentach cała sprawa się wyjaśnia.

Już dawno nie oglądałam tak dobrego filmu.

Trzeba jednak powiedzieć, że film jest dla ludzi, którzy lubią zagadki i mają mocne nerwy.  Kiedy wydaje się, że już jesteśmy na dobrym tropie, lub przyjaciele głównej bohaterki coś odkryli i kolejnego dnia mają zamiar jej o tym powiedzieć, to w nieznanych okolicznościach umierają, a Laura cały czas żyje w strachu.

Moja ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.