Poradniki, ZdrowieRecenzje książek

prof. Krzysztof J. Szmidt – „Sesje twórczej pomysłowości” – Wyd. Helion

prof. Krzysztof J. Szmidt – „Sesje twórczej pomysłowości” – Wyd. Helion

sesje twórczej pomysłowości

„Podobnie jak atleci, twórczy myśliciele potrzebują rozgrzewki” – powiedzenie trenerów twórczości, przypisywane E. Paulowi Torrance’owi

 Jeżeli jesteś, lub chcesz być pedagogiem, psychologiem, trenerem grupowym i szukasz inspiracji do pobudzenia grupy odbiorców i do tego aby jeszcze lepiej się zaangażowali i zrozumieli o co Ci chodzi – to ta książka napisana jest właśnie dla Ciebie.

Jak sam autor mówi, na przykładzie szkół, gdyby nauczyciel pozwalał wychodzić uczniowi poza utarty schemat myślenia, pozwalał mu się rozwijać, tworzyć swoje nowe pomysły – to w Polsce mielibyśmy o wiele więcej osób z dobrymi pomysłami na biznes, naukowców, a przede wszystkim osób, które nie boją się wyrażać głośno swoich pomysłów. Nie ważne czy to dobry i udany pomysł, czy jednak mimo dobrych chęci, trochę gorszy.

Trenerzy grupowi! W tej książce znajdziecie inspiracje do szkoleń, zaczerpniecie nowe pomysły, znajdziecie nie tylko nowe ćwiczenia, które pozwolą się Wam samym rozwinąć, ale także Waszej grupie. Ta książka to naprawdę dobra pozycja dla Wszystkich którzy zajmują się pracą z mniejszą lub większą grupą. I szczerze tutaj przyznam, że do tej pory lepszej książki na ten temat na rynku nie spotkałam.

Pomysły…..ważne, że są, czasem mogą okazać się głupie i nieudane, ale czasem mogą zwiastować nam naprawdę wielki sukces. I dlatego warto próbować!

Dla poparcia moich słów pozwolę sobie przytoczyć kilka najgłupszych wynalazków, które autor zamieścił w książce, a stworzył je miesięcznik „Focus”. Będą to m.in.

-Teczka antywłamaniowa

-Robot do odbierania telefonów

-Karabin z zakrzywioną lufą do strzelania zza węgła

I jak, zaskoczeni? Po więcej musicie sięgnąć do książki.

Najważniejszy jest optymizm i nie wolno się zniechęcać.

Oczywiście znajdziecie tutaj też trochę teorii, ale powiedzmy sobie szczerze, że trochę zagadnień teoretycznych musi być abyśmy po pierwsze, mieli słowne poparcie tego o czym autor mówi, a po drugie przecież musimy wiedzieć co jest bardziej ważne a co trochę mniej.

Życzę zatem wszystkim całej masy pomysłów i niezwykle cenionej teraz w obecnych czasach kreatywności.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.