Horror, Thriller, Sci-Fi

Projekt Hail Mary – Andy Weir – Wyd. Akurat

Projekt Hail Mary – Andy Weir

Projekt hail mary

Zastanawialiście się kiedyś ile jeszcze lat życia ma nasza piękna planeta Ziemia? Czy coś jej zagraża? Właśnie książka Projekt Hail Mary jest opowieścią o tym, że zostało wykryte zagrożenie, nasza Ziemia ma niedużo czasu, coś trzeba zrobić aby temu zapobiec.

Śmiałek, który zgłosił się najpierw do badania astrofagów, a później do niebezpiecznej misji to nauczyciel przyrody Ryland Grace. Wcześniej naukowiec, który stworzył teorię o tym, że Ziemia jest w stanie żyć bez wody. Niestety został wyśmiany i zganiony w środowisku naukowym, po czym został nauczycielem przyrody i w szkole również spełniał swoje ambicje.

Książka napisana jest w swój specyficzny sposób. Akcja nie toczy się tutaj po kolei, mamy czas teraźniejszy i czas przeszły. I tak właśnie Ryland budzi się nagle, nie wiadomo gdzie i nie wiadomo kiedy. Jest podłączony do masy rurek, a opiekują się nim ręce robota. Nadopiekuńcze ręce robota. Tak właśnie okazuje się, że Ryland jest na statku kosmicznym i… nie ma z nim nikogo więcej. Jego towarzysze nie przeżyli hibernacji. Sam więc musi wypełnić nadzwyczaj ważną misję ratowania matki Ziemi. Problem jest jeszcze inny, mianowicie taki, że przez hibernację nasz astronauta ma problemy z pamięcią, nie wszystko pamięta i dopiero mozolnie stara się wszystko sobie przypomnieć.

Czy Ryland napotka na swojej drodze kogoś z kim będzie mógł dzielić swoje obawy?

A czy uda mu się ocalić Ziemię? Czy jest to w ogóle możliwe?

Tak jak już pisałam wcześniej, wydarzenia w książce: Projekt Hail Mary przeplatają się. Czytamy o teraźniejszości, czyli o pobycie Rylanda na statku kosmicznym, a jednocześnie wspólnie z nim przypominamy sobie co było wcześniej, dlaczego tu trafił i jakie wydarzenia temu towarzyszyły. No cóż trochę jest problem, kiedy człowiek nie pamięta nawet własnego imienia… A co jeśli Ryland spotka obcą formę życia?

Lubicie sci-fi? Jeśli tak, to Projekt Hail Mary jest właśnie dla Was!

https://dobrerecenzje.pl/projekt-hail-mary-andy-weir-wyd-akurat/

Strona wydawnictwa: https://muza.com.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.