Poradniki, Zdrowie

Projekt Rośliny – Ola Sieńko, Weronika Muszkieta – Wyd. Buchmann

Projekt Rośliny – Ola Sieńko, Weronika Muszkieta

Projekt Rośliny

Któż w swoim domu nie ma choć jednej roślinki doniczkowej? Naukowcy uważają, że rośliny działają na nas terapeutycznie, ich obecność pomaga nam się zrelaksować, wpływają także na jakość powietrza jakim oddychamy. W kwestii opieki nad roślinami istnieje już bardzo długo powiedzenie: ”trzeba mieć rękę do kwiatów” – Otóż jest to MIT!

I ten właśnie mit obalają dwie przyjaciółki i twórczynie książki: Projekt Rośliny – Weronika Muszkieta i Ola Sieńko. Na co dzień aranżują wnętrza oraz uważają, że każda roślina jest jak człowiek, którego warto poznać i zrozumieć.

Warunki domowe nie są naturalnym środowiskiem roślin, a więc nie mogą one samodzielnie funkcjonować. Trzeba takiej roślince pomóc. Potrzebuje być podlana, ale nie zalana, odpowiednie światło to podstawa, ale nie może zostać spalona, potrzebuje odpowiedniej cyrkulacji powietrza, ale nie przeciągów.

Autorki powiedzą Wam wszystko o podłożu, doniczkach, przesadzaniu, o wodzie, o świetle, a także o chorowaniu roślin. Nie musicie rozróżniać roślin, nie musicie wiedzieć nic o ich nazwach, Projekt Rośliny wszystko Wam podpowie, uświadomi i doradzi. To swoiste kompendium wiedzy na temat roślin doniczkowych. Aby właściwie zadbać o roślinę, musisz poznać jej pochodzenie, wymagania oraz zrozumieć co jest dla niej najlepsze.

Pomoże Ci w tym ta książka, bowiem autorki opisują krok po kroku, każdy szczegół. Projekt Rośliny to ABC dla tych, którzy są laikami i nic na temat roślin nie wiedzą. Dopełnieniem tej wiedzy, są przepięknie zrobione zdjęcia roślin oraz zielonych wnętrz takich jak: kuchnia, jadalnia, sypialnia, łazienka, pracownia lub gabinet.

Zachęcam Was moi drodzy ” bawcie się roślinkami”, dbajcie o nie, a one na pewno odwdzięczą się bujną zielenią. Autorki zwracają uwagę, że pewnych gatunków roślin nie powinniśmy hodować w domu, jeśli mamy małe dzieci. Zjedzenie choćby kawałeczek oleandra czy bielunia może powodować silne zatrucie.

Zachęcam zatem do lektury. Niezwykle fascynująca książka.

https://dobrerecenzje.pl/projekt-rosliny-ola-sienko-weronika-muszkieta-wyd-buchmann/

Strona wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.