Literatura obyczajowa

Przeczucie – Ludka Skrzydlewska – Wyd. Editio Red

Przeczucie – Ludka Skrzydlewska

Przeczucie

Przeczucie to książka, która doskonale łączy mrożący krew w żyłach thriller oraz gorący romans. Małe, niepozorne miasteczko położone całkowicie na uboczu skrywa niejedną krwawą tajemnicę, co również tyczy się mieszkańców, którzy nie są skorzy do rozmowy z nieznajomymi.

Roxanne to dziennikarka śledcza, która drążąc pewną sprawę nadepnęła na odcisk pewnym niebezpiecznym gangsterom. Dziewczyna dzięki swojemu śledczemu przeczuciu poruszyła temat, który okazał się bardzo niewygodny dla pewnych bogatych ludzi. Z tego powodu Roxy zostaje przydzielona ochrona agenta FBI. Ze względu na podejrzenie zamachu na życie dziennikarki, która wie za dużo, dział ochrony jak najszybciej stara się wywieźć dziewczynę z miasta, tym samym przyznając jej status świadka koronnego.

Tam gdzie Roxanne zmierza nie sposób się cieszyć, ponieważ jako dziewczyna wychowana w wielkiej metropolii Nowego Jorku, nie tak szybko odnajdzie się w małym miasteczku o dość niewielkiej liczbie ludności. Na miejscu, kiedy dziewczyna wysiada pod starym, podupadłym domem przekonuje się, iż jej osobisty ochroniarz to agent FBI, który przechodzi pewnego rodzaju rekonwalescencję. Mężczyzna lekko utykając wychodzi naprzeciw dziennikarce i wita ją z równie chłodną, nieprzeniknioną miną.

Roxy jako dziennikarka z krwi i kości nie może znieść bezczynności siedzenia w domu, dlatego niepostrzeżenie wymyka się z tymczasowego lokum na rzecz wycieczki krajoznawczej po tej jakże małej mieścinie. Trafiając na rybek główny dziewczyna spotyka się z dziwnym zachowaniem mieszkańców. Co rusz ktoś spogląda na nią z podejrzaną miną, nikt nie chce z nią nawiązać jakiegokolwiek kontaktu. Kiedy wchodzi do pobliskiej kawiarenki jest podobna sytuacja. Pośród całego społeczeństwa miasteczka nie sposób odszukać osoby w jej wieku, bądź młodszej. Większość to starsi ludzie pamiętający jeszcze zamierzchłe czasy przeszłości.

Jednak w pewnym momencie Roxanne ma dziwne przeczucie, iż wkrótce coś dziwnego się stanie, tym bardziej to odczucie się pogłębia, kiedy najstarsza osoba w miasteczku określa ją mianem czarownicy. Ta dziwna sytuacja tylko utwierdza w przekonaniu dziewczynę, że coś niedobrego dzieje się w tym mieście. Właśnie w tej chwili dziennikarski nos odzywa się w dziewczynie i ta postanawia bliżej przypatrzeć się tej dziwnej mieścinie, tym bardziej kiedy ma się takiego przystojnego pomocnika przy sobie…

Przeczucie to kolejna książka autorstwa Ludki Skrzydlewskiej, która zdobyła moje serce. Tym bardziej, gdy sama fabuła skupia się nie tylko na tematyce obyczajowej, a również zakrawa o thriller. Kreacja głównych bohaterów bardzo mi się podobała, to kolejny przykład jak tło kryminalne można wpleść w romans, bo z pewnością w przeciągu całej fabuły można znaleźć także te gorętsze momenty. Przeczucie zaskarbia sobie bardzo dużo czytelników, ponieważ książka ta napisana jest z bardzo dużym rozmachem. Stworzyć dobrą książkę to sztuka, ale napisać książkę, która umiejętnie łączy ze sobą takie tematyki jak romans oraz thriller to dopiero coś!

https://dobrerecenzje.pl/przeczucie-ludka-skrzydlewska-wyd-editio-red/

Strona wydawnictwa: https://editio.pl/

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.