Horror, Thriller, Sci-FiRecenzje książek

Przemysław Piotrowski – „Droga do piekła” – Wyd. Videograf

Przemysław Piotrowski – „Droga do piekła” – Wyd. Videograf

droga do piekła

Jesteś gotowy na długą i przerażającą drogę do piekła? Jeśli tak, to wiedz, że książka ta jest dla ludzi z mocnymi nerwami, którzy nie boją się  czytać po nocy, a potem iść spać. 

John Pilar jest szczęśliwym milionerem, ojcem, a także mężem z kilkuletnim stażem. Jednak zarządzanie i pieniądze szybko odciągają mężczyznę od rodziny, aż w końcu dochodzi to tego, że spędza z nimi bardzo mało czasu.

Pewnego razu jadąc na czwarte urodziny swojego najmłodszego dziecka, John przypomina sobie swoją przeszłość. W jego życiu był taki czas, kiedy zabijał ludzi. Na dalekich, zagranicznych misjach niejedno przeżył i widział. Teraz mając kochającą rodzinę poczuł się źle poświęcając im tak mało czasu w swoim życiu. Stojąc w korku znów nawalił i zawiódł swoją żonę i dzieci. Jednak, przekraczając już próg domu nie wierzy w to co  widzi. Wszystko w krwi, dywan, podłoga a przede wszystkim wielkie łóżko. Głowy jego ukochanych dzieci leżą, albo odcięte z obszarpaną skórą, albo ich krtanie są przecięte, jak u zwierząt. Natomiast miłość jego życia  leży na łóżku jeszcze żywa z wbitym w klatkę piersiową wielkim nożem kuchennym. Ostatkami sił John wyszarpuje nóż z ciała i to właśnie go gubi.

Z dochodzenia śledczego wynikają dwa fakty. Po pierwsze nie ma żadnych odcisków palców, a po drugie skazanym i jednocześnie oskarżonym o zabójstwo swojej rodziny ze szczególnym okrucieństwem jest John Pilar. Wyrok na niego został już zapisany. Jedynym, który nie wierzy w winę mężczyzny jest jego brat, który postanawia za wszelką cenę odnaleźć zabójcę. Dlaczego ciało starszego brata zostaje skremowane, kiedy on sam jako za ostatnią wolę  obrał sobie pochowanie w trumnie?

Thriller napisany bardzo dobrze. Od miesięcy czekałam właśnie na taką lekturę. Napisana jakby w dwóch czasach. Pierwszy to czas, szukania odpowiedzi brata Johna, a drugi to pobudka po śmierci samego Johna Pilara i najprawdziwsze piekło.  Krwawe kawałki, trochę amerykańskiego horroru i tajemnice ciągnące się do końca książki. Już sam prolog jest sam w sobie przerażający, a jak będzie wyglądał koniec tej historii?

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.