Literatura faktu, Biografia, PublicystykaRecenzje książek

Randall Wallace – „Dotyk” – wyd. Święty Wojciech

Randall Wallace – „Dotyk” – wyd. Święty Wojciech

dotyk

Randall Wallace jest autorem scenariusza do filmu „Braveheart” (Waleczne serce), za który otrzymał Oscara, jak również jest scenarzystą, reżyserem, producentem i twórcą piosenek. Inne jego filmy to: Pearl Harbor, Byliśmy Żołnierzami, Człowiek w żelaznej masce. To wybitny i utalentowany autor książki, którą Państwa chcę zainteresować  – Dotyk.

To jego 8 książka, jak autor wyznaje w wywiadzie zawartym  na końcu książki zacytuję… „Jestem chrześcijaninem, a inspiracje czerpałem z Pisma Świętego (Nowy Testament) „. Jest to opowieść o młodym utalentowanych chirurgu Andrew Jones, który przeżył śmierć swojej ukochanej Faith obwiniając siebie i przysiągł sobie, że nigdy nie weźmie do ręki skalpela.

Czy Andrew przełamie swój lęk ? Chirurg przez przypadek poznaje wybitnej sławy specjalistkę Larę Blair (też chirurg), czy połączy ich miłość? Czy tajemnica, która ich łączy wyjdzie na jaw? Te pytania pozostawiam dla Ciebie – drogi Czytelniku, abyś wziął  do ręki tę ciepłą książkę, lekką historię o miłości i przeczytał ją z wielką chęcią i zainteresowaniem. Autor zainspirowany przesłaniem Jezusa w Jego przypowieściach o dawaniu i przeciwstawianiu się pysze, oraz ogólnym poczuciu prawości.

Utwór Dotyk bardzo mnie poruszył to poezja, jak słowa pieśni kościelnej i pozwólcie Państwo, że zacytuję tutaj słowa autora zawarte na końcu książki, które są mottem, czy myślą przewodnią życia autora.

„Każdy człowiek jest bohaterem swojego życia. I bez względu na to, jak często czujemy się nieważni, w głębi ducha wiemy, że coś w nas pochodzi od Boga. Najbardziej znaczącymi momentami życia są te, w których okazuje się, że jesteśmy dla kogoś ważni. I to jest dla mnie istota wiary i miłości…”

Wydawnictwo św. Wojciech , jak zawsze wydało świetną książkę. Wydana w miękkiej oprawie, okładka  ukazuje lekarza w fartuchu, czepku i masce gotowego do wykonania operacji. Czyta się ją szybko, rozdziały są krótkie (27 rozdziałów, 250 str.) więc kup ją drogi Czytelniku, przeczytaj i ciesz się świetną lekturą, a ponieważ święta blisko, więc to świetny prezent pod choinkę.

Ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.