Kryminał, DramatRecenzje książekReligijne

Randy Alcorn – „Odważni” – Wyd. Święty Wojciech

Randy Alcorn – „Odważni” – Wyd. Święty Wojciech

odważni

Czy często zadajecie sobie pytanie, czy jesteście dobrymi rodzicami?

Czy swoim dzieciom poświęcacie tyle czasu, ile potrzebują?

Jakie są różnice między złym rodzicielstwem, wystarczająco dobrym i najbardziej skutecznym?

Proponuję Wam książkę, która na mnie zrobiła dobre wrażenie.

Historia czterech policjantów, bardzo odważnych, bohaterskich i ryzykujących swoje życie, aby łapać bandytów, a rodzinnie – nie radzących sobie z ojcostwem. W pierwszym rozdziale książki autor opisuje jak Nathan nie chce puścić kierownicy ryzykując swoje życie, aby ratować syna, ale czy w domu jest takim ojcem, z którego można brać przykład?

Drugi z policjantów Adam Mitchell jest ojcem Dylana i małej Emily. Wolna niedziela jest dla Adama bardzo stresującym dniem, bo jego dorastający syn nie chce iść do kościoła. W tajemnicy przed ojcem zażywa narkotyki, ale najbardziej na świecie Adam nie może sobie wybaczyć tego gdy jego córeczka prosiła go, aby z nią zatańczył, a on jej odmówił i już nigdy tego nie zrobił, bo pijany kierowca zabił mu córeczkę. Mimo to Adam przyszedł odwiedzić człowieka w więzieniu, który sprzedawał narkotyki jego synowi i który pod ich wpływem zabił jego córkę. Ogromnej odwagi wymagały od Adama odwiedziny w więzieniu. Odtąd podjął decyzję, że nie chce być dostatecznie dobrym ojcem i postanawia wprowadzić rewolucję również co do swoich kolegów z pracy. Książka zawiera także temat o ochronie dzieci nienarodzonych, czyli tak bardzo u nas aktualny.

Czy ochrona dzieci nienarodzonych nie jest naszym obowiązkiem?

Czy aborcja na życzenie (której  dziś domagają się kobiety) jest tym do czego dziś dążymy?

Mam nadzieję, że historia czwórki mężczyzn i ich rodzin zachęci Was do czytania Odważnych. Nasuwa mi się pytanie: W jaki sposób Odważni wpłyną na Ciebie?

Czy zmienisz coś w swoim życiu w relacjach ze swoją rodziną?

Z książki tej płynie też przesłanie wiary i miłości, wszak Jezus jest największym dobrem. On nie tylko może wybaczyć Ci twoje grzechy, ale również odmienić Twoje serce i przygotować je na przyjęcie Boga.

Autor pisze, że głupotą byłoby ufać, że wystarczy jedynie Twoja dobroć, aby pójść do nieba. Tylko Bóg może oczyścić nas poprzez Jezusa Chrystusa.

Autor rzuca Ci wyzwanie, abyś  wierze i uczciwości , którą przynosi Jezus pozwolił oddziaływać  na Twoje relacje z ludźmi, z własnymi dziećmi codzienne zwyczaje i środowisko pracy w taki sam sposób w jaki robili to: Adam, Nathan i Javier.

Życzę Ci owocnej lektury!

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.