Horror, Thriller, Sci-FiKryminał, DramatPrzygodowe, FantasyRecenzje książek

Ransom Riggs – „Miasto cieni” – Wyd. Media Rodzina

Ransom Riggs – „Miasto cieni” – Wyd. Media Rodzina

miasto-cieni-b-iext26614835

 

Niepowtarzalna i jednocześnie osobliwa podróż przez świat magii i ponadczasowych pętli  zaczęła się już w pierwszej powieści o  Osobliwym Domu Pani Pregrine  prowadząc nas do krain niedorzeczności i dziwnych osobników uwiecznionych w książce, która jest oficjalną kontynuacją  pierwszego tomu. Po tragicznym ataku krwiożerczych stworów grupka dzieci wyrusza na poszukiwanie miejsca, w którym mogliby się tymczasowo schronić. Niestety podczas długiej i wyczerpującej podróży tracą jedyną mapę, która ma ich doprowadzić na ląd. Na dodatek  są na morzu, w którym zginęło bardzo dużo ludzi i wraki ich statków są centralnie pod łódkami dzieci. Spanikowane zauważają na nocnym niebie  statki, które najwyraźniej pilotują niebezpieczne stwory i chcą wszystkich wyłapać. Dzięki sile motywacji i odwagi w końcu dopływają na – ich zdaniem-  bezludną wyspę. Uratowana przez Olive książka ratuje dzieci i zaprowadza ich do pętli, w której żyją nowi osobliwcy. Jak się później okazuje  na swojej drodze spotykają dużo niebezpieczeństw .  Po długiej rozmowie z tajemniczymi mieszkańcami wyspy, Jacob wraz z przyjaciółmi wyrusza do Londynu aby jak najszybciej znaleźć pewną osobę. Gdy jednak już są na miejscu zastają zniszczony ciągłą wojną wrak miasta. Nie ustając w poszukiwaniach dzieci poznają różne inne, które albo wiedzą albo nie zdają sobie sprawy, że są osobliwi. Czas ucieka przez palce przyjaciół a jeszcze nie odnaleźli osoby, która ma pomóc ich dyrektorce, której powoli ucieka nie tylko życie, ale i część człowieczeństwa.

Jak myślicie czy osobliwe dzieci zdołają pomóc dyrektorce, a zarazem odkryć co takiego robią z ich duszami niebezpieczne potwory?

Książka bardzo mi się spodobała  i cóż, muszę stwierdzić, że jest o wiele lepsza od pierwszej części. Zdjęcia tym razem zawarte w niej są ciekawe a nawet autentyczne i kupione przez autora na pchlim targu. Rozdziały są długie i napisane bardzo interesująco, dlatego czytanie ich nie nudzi. Powieść jest podzielona na dwie części, a ponadto jest dłuższa od pierwszej części. Zakończenie bardzo mnie zaskoczyło, ponieważ czytając  książkę myślałam, że ten tom skończy tajemniczą podróżą  Jacoba. Niestety skończyło się bardzo niejasno i liczę na kolejny świetnie napisany tom przez autora.

Okładka bardzo mnie zaintrygowała, ponieważ po pierwsze jest w twardej okładce, więc doskonale się czyta, a po drugie przedstawia pewnego osobliwca wymienionego w książce. Kolejnym plusem jest początek w którym znajduje się  Pieśń trzecia „Piekła” autorstwa Dantego. Oczywiście jest też niespodzianka załączona od autora, która bardzo dużo mi przypomniała z pierwszego tomu. Książka jak najbardziej godna polecenia.

Książkę przeczytałam i zrecenzowałam dzięki Wydawnictwu Media Rodzina.

Ocena: 10/10

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.