Recenzje książekRomans, Erotyka, Literatura Kobieca

Raphaelle Giordano – „Dzień, w którym lwy zaczną jeść sałatę”

Raphaelle Giordano – „Dzień, w którym lwy zaczną jeść sałatę”

dzień, w którym lwy zaczną jeść sałatę

Bufonowatość, bucowatość…

Tymi słowami określa się zespół zachowań i postaw szkodliwych i przykrych dotykających niemal wszystkich na co dzień – zarówno w miejscu pracy jak i w domu oraz w każdym innym miejscu.

Kierowca albo klient niesłusznie wyładowujący się na niewinnej osobie, zwierzchnik publicznie krytykujący podwładnego, małżonek wykazujący się rażącym brakiem taktu….Przykłady można mnożyć w nieskończoność. Główna bohaterka książki – Romane Gardener jest terapeutką, która prowadzi szkolenia dla osób dominujących tzw. ”buców”.

Romane szybko zrozumiała co jest jej powołaniem. Chciała ograniczyć szerzenie się grubiaństwa, pyszałkowatości, zarozumialstwa, arogancji, bufono i bucowatości.

By osiągnąć cel chciała pomagać ludziom w stawianiu czoła bucom, wymazać wady szkodliwe lub trucicielskie dla otoczenia i przyjąć właściwszy, harmonijny sposób bycia. Ojciec Romane dawniej był potwornym bucem. Przekraczał wszystkie granice.

Teraz stał się zupełnie innym człowiekiem. Jak nikt inny angażował się w rozwój firmy córki, pomagając jej, przychodząc na jej konferencje. Przez ostatnie miesiące był dla niej prawdziwą podporą. Po rozwodzie, półtora roku temu znów stał się znaczący w jej życiu. Świadomość, że ojciec przebywa w pobliżu pozwalała jej przezwyciężyć tremę. Takim bucem był Maximilien – prezes firmy, który przypadkiem pojawił się na wykładach Romane. Człowiek ceniony i znany, a jednak bardzo samotny.

Czy Romane pomoże Maximilienowi?

Czy uwolni go od wad bucowatości?

Para tak się do siebie zbliżyła, że wywiązała  się między nimi miłość.

Lecz czy ta miłość ma jakieś szanse powodzenia?

Czy taki człowiek jak Maximilien potrafi się zmienić?

Prawdą jest, że Romane żyła w rozdarciu. Czuła bardzo silny pociąg do mężczyzny, ale i strach przed rozczarowaniem i cierpieniem.

Czytajcie. Fajna, lekka lektura na gorące wakacyjne dni.

„Dzień, w którym lwy zaczną jeść sałatę” to nowatorskie połączenie powieści obyczajowej oraz poradnika.

Książka jest przewodnikiem radzenia sobie z egotyzmem. Autorka ukazuje typy i zachowania ludzi, którzy niszczą życie innych i trudne relacje z otoczeniem: zbyt dominująca, nadopiekuńcza matka, mąż, który nie szanuje uczuć żony, kreatywna pracownica, która nie potrafi pracować w zespole. Autorka w swej książce pokazuje krok po kroku, jak można wsłuchiwać się w innych, myśleć pozytywnie oraz motywować siebie i swoje otoczenie.

Zachęcam bardzo do lektury.

Zobacz także

1 Comment

  1. Ja byłam pozytywnie zaskoczona – niby poradnik, a jednak powieść, którą czytało się bardzo dobrze 🙂 Polecam 🙂

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.