Literatura faktu, Biografia, PublicystykaRecenzje książek

Ray Kroc – „Prawdziwa historia McDonald’s” – Wyd. Rebis

Ray Kroc – „Prawdziwa historia McDonald’s” – Wyd. Rebis

prawdziwa historia McDonald's

Ray Kroc-założyciel McDonald’s, należy do największych biznesmenów dwudziestego wieku.

Wyjątkowa, inspirująca postać i uosobienie drogi ”od pucybuta do milionera”. W swojej autobiograficznej książce ukazuje to czego się uczymy. Ta książka to także historia korporacji McDonald’s, w sposób spektakularny obala opinię tych, którzy twierdzą, że podejmowanie ryzyka już się nie opłaca.

Przypomina nam, że szanse są na wyciągnięcie ręki i trzeba jedynie mieć trochę wyczucia oraz znaleźć się we właściwym miejscu i czasie, żeby po nie sięgnąć. Historia Korporacji McDonald’s jest fascynująca sama w sobie. Zasady wprowadzane i udoskonalane przez Raya Kroca przewróciły ”do góry nogami” cały przemysł spożywczy.

Zmieniły nawyki żywieniowe i zwiększyły oczekiwania klientów. Książka Raya Kroca to nie tylko fascynujący pamiętnik, lecz także cenny wkład dla przyszłych studentów kierunków biznesowych. Z książki Raya Kroca możemy uczyć się zakładać własną firmę, bez względu na to ile ma się lat.

Początki swoje Ray Kroc opisuje, że podpisując umowę z Korporacją Public Service Cup Company handlował papierowymi kubkami w całym Chicago. Mniejsze sprzedawał w dużych ilościach Włochom, którzy napełniali je lodem doprawionym do smaku i nazywali je „kubkami do wyciskania”. Jego dewiza życiowa brzmiała: ”Możesz osiągnąć prawie wszystko, jeśli tak sobie postanowisz”.

Gdy Ray dobiegał 60-tki, Ameryka oszalała na punkcie pizzy, lecz niecałe w pięć lat Ray Kroc zbudował wartą 25 milionów dolarów firmę opartą na hamburgerze, który ma jeszcze dłuższą historię jako ulubione danie Amerykanów. Korporacja McDonald’s przyniosła mu tak wielką fortunę, że kupił swoją drużynę baseballową, założył fundację Kroc, która wspiera badania nad cukrzycą, gdyż sam zmagał się z tą chorobą.

Ray Kroc od zawsze był marzycielem, jednak liczba czterech tysięcy restauracji McDonald’s, sprzedanych miliardy hamburgerów i frytek na całym świecie, robi wrażenie. Przeczytajcie tę fascynującą lekturę. Niech historia osiągnięć Raya stanie się dla Was inspiracją i zachęci Was do zgłębienia tej lektury. Z tej książki możecie uczyć się od Raya jak być wielkodusznym, sprawiedliwym i zrównoważonym. Możecie podziwiać jego ducha przedsiębiorczości, rywalizacji i praworządności. Zachęcam Was do czytania, bo to świetna i bardzo pozytywna książka.

 

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.