Kryminał, DramatRecenzje książekReligijne

Rebecca Kanner – „Estera” – Wyd. Święty Wojciech

Rebecca Kanner – „Estera” – Wyd. Święty Wojciech

estera

Według Biblii Estera była młodą Żydówką, która wychowywała się pod opieką swojego stryjecznego brata Mardocheusza. Sprawował on wysokie stanowisko na dworze ówczesnego króla Persji.

I oto Estera mając zaledwie czternaście lat została porwana wraz z innymi dziewczętami przez królewskich żołnierzy, do haremu króla Kserksesa. W tym momencie młoda dziewczyna podjęła w swojej głowie taki plan ”Nie wiem jeszcze, jak biec z zakrwawionymi stopami, ale się nauczę. I pewnego dnia znajdę sposób, by zabić Dalfona i Parszę.A  także człowieka, który ściągnął mnie z posłania i zgotował mi ten koszmar”.

Czy Esterze uda się zrealizować ten plan?

Czy będzie mieć na tyle siły, by się na to odważyć?

Czy korona królowej ściągnie na nią liczne niebezpieczeństwa?

Wszak powzięła myśl, by uratować swój lud przed wymordowaniem.

Czy jej się to uda?

Piękna opowieść o sile i odwadze przepięknej i młodej Estery. Autorka oparła się na licznych fragmentach ze Starego Testamentu, w którym Bóg powierzył ludziom liczne zadania.

Estera w powieści Rebeccy Kanner ma wiele pytań, np.

„Czy jestem godna zadania, które mi powierzono?”

Autorka w ten sposób uczyniła bohaterkę ani nie całkiem dobrą, ani nie całkiem złą W myśl słynnego powiedzenia ”Dobrze wychowane kobiety rzadko kiedy tworzą historię”.

Hegaja mówi Esterze „Nie trać czasu na próbę przekonywania samej siebie, że wszystko co robisz, wypływa z czystej i bezinteresownej dobroci. Nie toleruję głupiutkich dziewczątek”.

Z drugiej zaś strony autorka stworzyła Esterę o ponadprzeciętnej inteligencji. Zostać królową to przecież niełatwe zadanie.

Estera była dość mądra, by szybko pozyskać względy Hegai, a także wystarczająco mądra, aby go słuchać. W powieści Hegaja mówi jej ”Będziesz musiała nauczyć się sprawiać wrażenie równocześnie dzielnej i uległej. To zadanie kobiety, a ty musisz opanować je do perfekcji jako dziewczę”.

Przepiękna książka. Musicie koniecznie przeczytać. Tak samo bestsellerowa jak „Judasz”, „Adwokat”, czy „Królowa Saby”, a do tego tak przepięknie wydana: w twardej oprawie, szyta.

Bardzo zachęcam Was do lektury, to naprawdę wartościowa książka.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.