Opowiadania, Bajki, KomiksRecenzje książek

Renata Kijowska – „Kuba niedźwiedź. Historie z gawry”

Renata Kijowska – „Kuba niedźwiedź. Historie z gawry

kuba niedźwiedź historie z gawry

Niedźwiadek Kuba i jego brat Benek zapraszają Was na niezwykłą opowieść. Trochę szaloną i zwariowaną, chwilami humorzastą i straszną jak sam Kuba, ale to przecież domena niedźwiedzi-postrachu lasów.

Niedźwiedzie zaś słyną z konsekwencji, więc  prędzej czy później on sam, Kuba zostanie królem puszczy. Póki co Kuba najpierw musiał jednak opanować wdrapywanie się na wysokie drzewo. Niedźwiedzie są bardzo uparte, potrafią też oszukiwać, oczywiście po to, by zwiększyć swoje bezpieczeństwo, a nie po to aby komuś dokuczyć. Niedźwiedzie są też wszystkożerne. Częściej niż mięso wybierają rośliny i korzonki. Mogą ich zjeść 15 kilogramów dziennie, a największą ich przekąską są owady. Pewnego razu, gdy rankiem niedźwiadki wstały, usłyszały wystrzały strzelb kłusowników. Zobaczyli wtedy jak jedno lisiątko leżało bez życia, a drugie kuliło się i patrzyło na niedźwiadki ze strachem. Okazało się, że kłusownicy zabili mamę małego liska. I oto Staszek – Ruda Kita trafił do rodziny niedźwiadków.

Jakie mieli przygody?

Tylko w tej książeczce przeczytacie o zabawach niedźwiadków: czy grozi im niebezpieczeństwo? Dlaczego kłusownicy zastawili sidła?

Dlaczego Kuba musiał opuścić las?

Jaka kara spotka niedźwiadka za włamanie się do samochodu, aby dorwać słodkie batony?

Autorka książki oprócz wesołych przygód małych niedźwiadków i ich przyjaciół opisała także zachowania, zwyczaje a także prawo niedźwiedzia, czyli o warunkach w Zoo, w których przetrzymywane są zwierzęta.

Książka przepięknie wydana, w twardej oprawie, szyta, a ilustracje w niej wykonane są tak piękne, że z pewnością przyciągną oko każdego dziecka. Książkę dziecko może swobodnie czytać samo lub też z rodzicami, dziadkami czy starszym rodzeństwem. To wspaniała propozycja wśród książek dla dzieci.

Autorka zadaje Wam pytanie: czy dziś ogrody zoologiczne są jeszcze potrzebne?

Tylko tutaj dowiecie się szczegółów o ogrodach zoologicznych i jak należy się tam zachowywać. Piękna opowieść o niedźwiadku Kubie lecz musicie pamiętać, że tak naprawdę niedźwiedzie to dumne zwierzęta, a nie misie i nie wolno im robić krzywdy, bo walcząc o swoje bezpieczeństwo mogą być naprawdę niebezpieczne.

Przeczytajcie – będziecie oczarowani tą książką.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.