Kryminał, DramatRecenzje książek

Reyes Monforte – „Burka miłości” – Wyd. WAM

Reyes Monforte – „Burka miłości” – Wyd. WAM

burka miłości

 Opiszę Wam historię przepięknej i wielkiej miłości młodziutkiej Hiszpanki Marii i Afgańczyka Nasrada. Maria mając zaledwie niespełna osiemnaście lat zakochała się w przystojnym chłopcu, ale gdy dowiedziała się, że urodził się w Afganistanie nie potrafiła powstrzymać się od śmiechu i kpin na temat kraju, o którym pierwszy raz słyszała.

Ta młodziutka dziewczyna pragnęła podróżować, zwiedzać świat, cieszyć się życiem, nie zdawała sobie sprawy, więcej, nawet nie przypuszczała w najczarniejszych snach, że Afganistan kojarzył się ze śmiercią, wojną i zgrozą. Maria przyleciała do Londynu z rodzinnej Majorki. Uciekła przed presją rodziny, przed nieustannymi konfliktami z ojcem, z którym- choć bardzo go kochała nie potrafiła się porozumieć. Maria zakochując się w Afgańczyku nie miała pojęcia na temat afgańskich kobiet, które niemal co dnia giną ukamienowane, bo miały nieszczelnie zasłoniętą twarz.

Zdarzało się także, że zabijano je, bo wyszły same na miasto bez mężczyzny. Nie wiedziała, że szesnastoletnie dziewczyny zostały dotkliwie pobite, za to, że w autobusie usiadły na tylnym siedzeniu, przeznaczonym dla mężczyzn. Nic nie słyszała o tym, że sześcio- i siedmioletnie dziewczynki zmuszano do małżeństwa z sześćdziesięciolatkami w zamian za śmieszne pieniądze wypłacane rodzinie.

Nie wiedziała też o ukamienowaniach, gwałtach czy okaleczeniach narządów płciowych, publicznych egzekucjach, zabójstwach, torturach, karach cielesnych. Wszystkie te krzywdy wyrządzone kobietom w Afganistanie zdarzały się dawniej, ale również i dziś. Maria i Nasrad poznali się w pośrednictwie pracy. Bardzo się w sobie zakochali od pierwszego wejrzenia.

Początkowo mieszkali w Londynie, ale gdy po ślubie Maria urodziła syna, wyjechali do Afganistanu. Tam Maria urodziła drugie dziecko-córeczkę, którą rodzina Nasrada zaraz jej odebrała.

Czy Maria z dziećmi ucieknie z Afganistanu?

Czy odzyska córeczkę?

Co stanie się z ich wielką miłością?

Przepiękna i bardzo wzruszająca książka, którą czyta się jednym tchem, nie oderwawszy wzroku od stron książki. To także historia źle traktowanych kobiet w Afganistanie, które nie mają żadnych praw. Książka zawiera cztery części. W Wydawnictwie WAM ukazały się także powieści opisujące dramaty kobiet: Niewierna, Okrutna miłość, Ukryta róża i inne. Na podstawie tej książki powstał także film pt. W pułapce miłości. Polecam tę książkę wszystkim, aby poznali historię i dramaty kobiet nękanych przez podłych oprawców oraz historię miłości tak wielkiej, która nie zna żadnych granic.

Życzę wielu przeżyć i miłej lektury.

 

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.