Kryminał, DramatRecenzje książek

Reyes Monforte – „Niewierna” – Wyd. WAM

Reyes Monforte – „Niewierna” – Wyd. WAM

niewierna

Najbardziej uwielbiana hiszpańska pisarka na całym świecie Reyes Monforte przedstawia Wam dziś powieść bestsellerową pt. Niewierna. To także autorka Ukrytej róży, Burki miłości i innych przewspaniałych hitów, które tylko ona potrafi stworzyć. Sara mając 16 lat oświadczyła ojcu, że jest w ciąży. Ojciec po skomplikowanej operacji kręgosłupa i po nagłej śmierci żony nie mógł się pozbierać, a tu jeszcze taka wiadomość. Córka oznajmiła mu, tu cytuję ”Tato, w tej rodzinie nikogo nie możemy już utracić. To dar od Boga i dowód na to, że mama wciąż w jakiś sposób jest z nami”. Sara nie wiedziała jeszcze jak bardzo się myli.

Ale po kolei.

Sara, gdy urodziła syna Ivana, to dziadek na jego punkcie wprost oszalał. Ojciec Sary poświęcił życie, aby się nią opiekować, a teraz jeszcze wnuczek, dla którego poświęciłby drugą połowę swojego życia. Sara dostała posadę nauczycielki w szkole językowej w centrum Madrytu. Po raz pierwszy czuła się szczęśliwa.

W wieku 24 lat miała syna, którego uwielbiała, ojca-powiernika jej zwierzeń, pracę, plany na przyszłość, aż tu nagle pojawił się w jej życiu Nahib Almallah. Mężczyzna był Marokańczykiem, dołączył do jej grupy, aby uczyć się hiszpańskiego. Sprzedawał mieszkania w jednym z większych agencji nieruchomości.

I cóż się stało?

Sara bez pamięci zakochała się w Nahibie. Nie wiedziała jeszcze, że mężczyzna jest muzułmaninem i nie zdawała sobie sprawy jakie czyhają na nią niebezpieczeństwa. Ojciec tłumaczył jej, że to fanatycy i zawsze będą traktować Cię jak „niewierną”.

I oto cóż się stało?

Sara stała się zakładniczką Nahiba. Mężczyzna więził ją w ciemnym lochu, bez okien, bijąc, katując i poniżając i wciąż ją szantażował, że jeśli nie będzie mu posłuszna, to zabije jej syna Ivana. Nahib zamienił ją w swoją kukiełkę. W jego rękach była instrumentem nienawiści i głodnych śmierci, tych samych, którymi się bawił, gotując jej ten przeklęty los.

Jak zakończyła się ta wstrząsająca historia?

Zdradzę Wam tylko tyle, że Nahib i tak zabił syna Sary, a Sara była w ciąży z Nahibem.

Czy Sara urodzi dziecko Nahiba?

Tego już musicie dowiedzieć się czytając tę fascynującą książkę. Najgorsze jest to, że fakty w tej książce są autentyczne.

W głowie się nie mieści jak kobiety są tam traktowane. Religia muzułmańska zabrania, aby kobiety podróżowały samotnie, że nie mogą używać perfum, malować się czy depilować. Zabrania się im pojawiać w piątki w meczetach, nie mogą głosować ani wyrażać swojego zdania, studiować ani pracować, a nawet o zgrozo: zabrania się kobiecie wstępu do meczetu podczas miesiączki!

Przewspaniała opowieść. Nie muszę Was specjalnie zachęcać, bo wiem że i tak przeczytacie. Nie można się od tej książki oderwać. Do ostatniej strony trzyma w napięciu i to zakończenie!

Ta autorka poruszy nawet kamienne serce!

Nie czekajcie-czytajcie, bo szkoda czasu!

I choć książka ma ponad 568 stron i 38 rozdziałów to nie przeraża, bo czyta się ją bez wytchnienia.

Życzę Wam wielu przeżyć i wzruszeń.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.