Kryminał, DramatRecenzje książek

Reyes Monforte – „Rosyjska namiętność” – Wyd. WAM

Reyes Monforte – „Rosyjska namiętność” – Wyd. WAM

rosyjska namiętność

Reyes Monforte-autorka bestsellerowych powieści takich jak: Ukryta Róża, Burka Miłości, Niewierna, Pocałunki Piasku czy Okrutna miłość dziś proponuje Wam równie piękną i wstrząsającą historię pt. Rosyjska namiętność. Powieść ta jak pozostałe oparta jest na faktach.

Lina-młodziutka hiszpanka, pochodziła z bardzo zamożnej rodziny.

Chodziła do szkoły biznesu, gdzie zdobywała kwalifikacje sekretarki, a jednocześnie pobierała lekcje śpiewu. Dzięki kontaktom rodziców i własnej znajomości języka szybko znalazła pracę i nawiązała znajomości wśród elity kolonii rosyjskiej w Nowym Yorku. Siergieja Prokofiewa poznała na koncercie i zabójczo się w nim zakochała.

Łączyła ich wspólna pasja do muzyki. Siergiej znał marzenia Liny, która pragnęła zostać sławną śpiewaczką operową. Pewnego razu Prokofiew oświadczył się Linie na koncercie Siergieja Rachmaninowa. Zawarli więc związek małżeński. Dziesięć dni później Siergiej Prokofiew i Lina Codina pojawili się w paryskiej operze, żeby wziąć udział w premierze pierwszego koncertu skrzypcowego Prokofiewa.

Lina urodziła dwóch synów lecz jej mąż chciał aby wyjechali do Związku Radzieckiego. Gdy wybuchła druga wojna światowa Siergiej znalazł sobie kochankę, a Linę wsadził do więzienia. Najpierw na Łubiance, potem w więzieniu Lefortowo a następnie na dwadzieścia lat w łagrze. Lina Prokofiew przeżyła koszmar.

Opisane w tej książce wydarzenia były częścią jej życia. Nigdy bowiem nie mówiła o swoich obozowych doświadczeniach, nie ze strachu ale dlatego, że chciała odebrać własnej pamięci możliwość wspominania tamtych przeżyć. Muzyka nigdy nie wyszła z jej głowy, a szczególnie muzyka Prokofiewa.

Jej wspomnienie i pamięć o nim samym było tym co trzymało ją przed śmiercią. Codziennie wracając z obozu odtwarzała w głowie dźwięki suity scytyjskiej Prokofiewa. Od czasu przebywania w radzieckim łagrze do końca swoich dni żyła w strachu, że zostanie aresztowana, ciągle miała koszmary związane z przesłuchaniami. Kiedy już wyszła na wolność dowiedziała się, że jej mąż nie żyje, a cały swój majątek zapisał kochance. Zmieniła więc ostatnią wolę kompozytora i wywalczyła prawa dla swoich synów.

Przepiękna i bardzo bolesna historia dojrzałej i odpowiedzialnej miłości kobiety do kompozytora.

Książka, jak wszystkie zresztą tej autorki, przewspaniała. Czyta się ją ze ściśniętym gardłem i ze łzami w oczach. Zachęcam Cię Drogi czytelniku do pochylenia się nad tą fantastyczną powieścią. Książka jest gruba, bo zawiera 683 strony i 5 części, ale przecież to Was nie przeraża, bo jest tak wciągająca, że czytelnik nie zwraca uwagi na ilość stron. Tak piękna i dojrzała miłość nie zdarza się często, więc koniecznie ją przeczytajcie. Życzę wielu wzruszeń i przeżyć.

Zobacz także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.